13. února 2018 19:23, aktualizováno  19:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Českého Brodu srazilo auto dva chodce. Jeden zemřel na místě, druhý po několika minutách oživování

Záchranná služba- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Č. Brod (Kolínsko) U Českého Brodu na Kolínsku na silnici 1/12 srazilo v úterý večer osobní auto dva chodce. Jeden svým zraněním na místě podlehl hned po srážce, druhého se snažili záchranáři desítky minut oživit. Oživovací pokusy ale skončily neúspěšně, nehoda si tak nakonec vyžádala dvě oběti.

Na místě zasahoval také vrtulník záchranné služby, silnice zůstává obousměrně uzavřena, řekly mluvčí policie Vendulka Marečková a záchranné služby Petra Effenbergerová.

„Jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem, lékař konstatoval smrt. Druhou osobu jsme se snažili několik desítek minut oživit, i přes veškerou snahu ale nakonec musel lékař konstatovat smrt,“ řekla  Effenbergerová.

Objízdná trasa je podle Marečkové stanovena přes Český Brod. Příčiny nehody policie vyšetřuje. Zatím není jasné, zdali řidič před jízdou požil alkohol. Na místo byli povoláni také hasiči, kteří pomáhají s nasvícením místa nehody kvůli vyšetřování.

ČTK