Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo se nezranil. Na Českolipsku z lokomotivy pro změnu unikl olej

Česko

  20:27aktualizováno  21:43
Chrudim - Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že nikdo nebyl zraněn. Dle twitterového účtu hasičského záchranného sboru Pardubického kraje v něm cestovaly pouze 2 osoby. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Vykolejený vlak (ilustrační foto). foto: HZS Pardubický kraj

Za časté nehody na železnici může pravděpodobně přetížení strojvůdců. Dopravci evidují podstav až 300 lidí

Podle fotografie, kterou pardubičtí hasiči uveřejnili, šlo o motorovou soupravu, kdy se mimo koleje ocitl jeden ze dvou vagonů. Vlak prý zajistili a místo předali hasičům Správy železnic z Havlíčkova Brodu.

Ani to však nebyla poslední středeční komplikace na železničních tratích. Kolem tři čtvrtě na devět oznámili hasiči Libereckého kraje na Twitteru, že ve Skalici u České Lípy došlo k velkému úniku hydraulického oleje z lokomotivy. „Hasiči evakuovali 38 osob z vlaku do železniční stanice. Uniklý olej jímáme a zasypáváme sorbentem,“ uvádí v příspěvku. U nehody dle informací zasahují záchranné sbory ze Skalice, České Lípy i z Liberce.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Autoři: ,

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat