Pátek 17. ledna 2020svátek má Drahoslav -1 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Technoparty u Liberce trvá třetí den. Účastníků je kolem sedmi tisíc, stížností přibývá

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 33
  • Poslední: 2.5.2018 6:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Kubáč 30.4.2018 9:30

Neinformovaní vidláci by řekli - zfetované smažky porušující zákon, ve skutečnosti to jsou to mláďata budoucí "nové aristokracie" - děti současných elit společnosti - takže zásah proti nim dle zákona na principu padni komu padni - je těžký. Jiří Paroubek by mohl vykládat.

P. Aron 30.4.2018 10:44

Jo, jo . Já su informovaný vidlák :-)))

J. Novák 2.5.2018 5:40

A, Kubač, dáte odkaz, že tam byl někdo, jak vy píšete, z "nové aristokracie"?

V. Hanus 30.4.2018 7:48

A co na to ochránci přírody?

F. Šimek 30.4.2018 6:11

pouští tam mooc pěkný písničky. Hodily by se k táboráku, nebo na potlach.....:-)

p. vojvodík 29.4.2018 21:22

tuc tuc tuc hlavy

v. čajka 29.4.2018 20:58

Tzv technopárty je akcí, kde si její návštěvníci hlučnými stroji za pomoci komputerů zcela bez zásahu jakýchkoli tvořivých hudebních schopností a díky působení těch nejhloupějších stimulačních drog, tedy amfetaminů, přivodí s trochou štěstí stav primitivního tranzu. Platí za to celé okolí, lidé, příroda a vlastně i ti samotní hlupáci. Prostě neštěstí. V zemích, kde ještě úplně nevládne korupce a neabsentuje alespoň minimální cit pro spravedlnost /a možná i vkus/ nejsou podobné hlouposti možné.

J. Novák 30.4.2018 5:04

Které země konkrétně máte na mysli, čajka?

v. čajka 30.4.2018 8:25

Například Velká Británie, země, kde tato stupidní kratochvíle vznikla. Nebo Německo, Nizozemí, Rakousko....tož tak, Novák.

J. Novák 2.5.2018 5:24

Takže technoparty vznikla v Británii a není to tam možné? A v Německu, Nizozemí, Rakousku také ne? Nu, to asi až zas tak moc do zahraničí nejezdíte, že? Kdyby třeba při takové Love Parade v roce 2010 nezahynulo nějakých dvacet lidí, tak počítám, že by se v Německu pořádala dodnes. Kdoví, zda za smrtí těch technopartistů nebyli odpůrci festivalu... Pokud ale jsou v zemích vámi uváděných technoparty plošně zakázané akce, dáte nějaké odkazy, čajka?

P. Aron 29.4.2018 20:37

Jo taky se občas v diskusích dočtu, že máme být tolerantní . A tohle lidé, kteří tam řádí a obtěžují spoustu ostatních ti jsou tolerantní ?

v. čajka 29.4.2018 20:43

Tolerováno může být jen něco, co neubližuje, neobtěžuje, neničí. Pokud se přesto nezasáhne, nelze to nazvat tolerancí, ale jen pasivitou,lhostejností, hloupostí, nebo něčím ještě horším.

P. Aron 29.4.2018 20:35

Včera to bylo slyšet až do Albrechtic, skoro 20 km. Takže kvůli 7.000 vypatlaných smažek mají trpět desetitisíce lidí ? Včetně lidí, kteří si jdou oddechnout do lesa a musí tam tohle poslouchat ? Za prošlý obvaz v lékárničce vám policie napaří pokutu a tady nic ?

v. čajka 29.4.2018 20:41

Nejen lidí. Ptáci v této době začínají hnízdit. Pokud si postavili hnízdo a snesli vejce v té postižené oblasti, pak to místo opustí. Ptáků ubývá, protože ubývá hmyzu. Ubývá i klidných míst. Na úkol úplně vypatlaných hnyupů.

P. Aron 29.4.2018 20:45

Bohužel. Máte pravdu.

J. Novák 2.5.2018 6:00

Výskyt ptáků se zbytečně přeceňuje. Tak například u nás na Kladensku už takřka nejsou ptáčci zpěváčci, ač jich zde bývalo mnoho a ač je tu právě u nás velice klidno (okolí bývalé šachty). Ovšem jsou tak přemnoženy straky, že na ostatní ptáky už takřka nezbývá místo. A mohu vás ujistit, že straka to prostě nevzdá, i kdybyste dělal hluk jakýkoliv. Co na to ochránci přírody, čajka, co? Takže, já si myslím, že i tak na Liberecku ti silnější vydrží, ti slabší holt půjdou do háje či jinam. tak už to v přírodě prostě chodí.

A. Novák 29.4.2018 22:09

Hygiena nenaměřil a překročení limitů. To, co je slyšet 20 km daleko, je hluk zcela zanedbatelný.

J. Novák 2.5.2018 6:04

Tuhle jsem nemohl v noci spát, protože soused čučel na přiblblou NHL a tak mu to řvalo, že jsem zavolal známého, který se hygienou zabývá. Sice mě proklel, ale přijel a změřil. Bylo to v limitu, takže mi nezbylo, než sklapnout a mlčet. Jo, ten známý mi řekl, že když jsou ty přiblblé "pátky na ledu", tak tak si mám vzít práše na spaní, on že to takoé tak řeší, protože má za souseda také takového blbce, jako máme my. Naštěstí v pražském bytě býváme jen občas, takže jsem souseda nechal žít. On je tam nový a tu držku mu nejspíš rozbije dříve či později někdo jiný...

J. Novák 30.4.2018 5:09

Toto jednání lze projednat pouze ve správním řízení, a to ještě za předpokladu, že bude překročena zvuková hladina. Jde o soukromý pozemek, takže to nelze ani zakázat. Takže, hochu, jaké máte řešení? Když před lety nechal jistý vládní potentát rozehnat nepovolenou technoparty policisty, tak se veřejnost mohla podělat a padali za to hlavy. Dneska si žádný politik, tím méně policejní šéf, nedovolí rozehnat takovouhle akci, když to nemá oporu v zákoně. Ale můžete se obráti na svého poslance a senátora, aby prosadili novou právní úpravu, která by takovéhle akce zakazovala.

V. Hanus 30.4.2018 7:51

Sousední pozemky postříkat močůvkou.

J. Novák 2.5.2018 5:35

Tak to jsem někdy před 15 lety zažil u jedné vesnice u Kolína, kde jsme v té době byli na dovolené. Po ránu jsem se šel podívat, jak to na té technoparty vypadá, když jsem už tehdy o tom tolik slyšel. Bylo to na soukromých pozemcích, resp. ve dvou bývalých silážních jámách, a blízkém okolí. Před zahájením zřejmě místní zemědělci objeli blízký les a všchny veřejné cesty s fekálvoznicí a vypustili poměrně značné množství čehosi velmi nevoňavého, tipuji právě močůvku. Ač akce jela od pátku, ještě v neděli ráno to byl pěkný smrad. Ale účastníci na to nedali a v klidu a pohodě "pařili". Takže vaše rada je k ničemu. Jak jsem kdysi někde četl, podobně chtěli farmáři zamezit konání hudebního festivalu ve Woodstock, resp. správněji v Bethelu, v r. 1969, ale stejně se tam sešlo podle odhadů 150-700.000 lidí. A to, prosím, USA jsou přeci vzorem demokracie!

P. Čech 30.4.2018 6:10

Asi opravdu nic. Naše "demokratické" zákony něco takového připouštějí. Prostě a jednoduše, máme zde v této a podobných věcech anarchii a ne demokracii. Ve skutečné demokracii si totiž lidé nemohou dělat, co chtějí. Demokracie totiž m.j. znamená jistý řád a ne obecný chaos, jaký se projevuje u nás.

J. Novák 2.5.2018 5:54

No, alespoň jste si užili pořádnou muziku, né?

P. Aron 29.4.2018 20:33

Co to je za argument, že se to pořádá na soukromém pozemku se souhlasem majitele ? To jako, kdyby tam kanibalové pořádali hostinu tak to také bude v pořádku jen proto, že je to na soukromém pozemku ?

A. Novák 29.4.2018 20:34

Co máte proti kanibalům? Mají rádi lidi...:o)

P. Aron 29.4.2018 20:36

:-))))

J. Novák 30.4.2018 5:11

No, koukám, že moc nerozlišujete mezi jednáním, které může naplnit maximálně skutkovou podstatu přestupku, a jednáním, které by nejspíš zakládalo skutkovou podstatu trestného činu, že, hochu!

P. Čech 30.4.2018 6:32

Přesně tak. To je totiž ta naše, česká "demokracie".

J. Novák 2.5.2018 5:48

Omyl, Čech! To je demokracie obecně! Co není zakázáno, je povoleno, vám zřejmě nic neříká, že? Pořád se štětíte, jak státní moc prostřednictvím legislativy omezuje kde co, ale když tedy nkědo využije toho, že ještě něco není zakázáno přímo zákonem, tak se zase štětíte. A pokud něco upravuje zákon jako povinnost, např. EET, hlášení, omezení rychlosti atd. atd., tak to prohlašujete za šikanu. Možná byste nejev vy, ale i vám podobní, neměli mít tak tak omezený rozhled a myslet jen na sebe, tedy kritizovat jen to, co omezuje vás a vám podobné, ale kritizovat i to, co omezuje jiné, třeba právě ty "technipártysty". Oni tam jsou dva tři dny a pak se rozjedou, ale vy a vám pdobní tady otravujete pořád. Jinak, Čech, někde jste psal, že jste léta studovat v Itálii. Já chápu, že ve Vatikánu až zas tak moc takových akcí není, ale v Itálii samotné to umí také pěkně hlasitě rozjet... Ale chápu, že když jste většinu času trávil na modlitbách, tak jste se s realitou života moc nesetkal...

v. čajka 29.4.2018 20:11

Další ze symptomů nefungujícího přirozeného právního řádu v této zemi. Bezohledná, zbytečná, nihilistická, nekulturní, úpadková, vyloženě škodlivá akce má přednost před životem lidí i přírody. Hnus.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...