28. července 2019 21:42, aktualizováno 29. 7 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Chebsku vykolejil nákladní vlak, škody jsou veliké. Podívejte se na video, na kterém vagony padají s náspu

Podle mluvčího karlovarských krajských hasičů Martina Kasala jsou vagony s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle mluvčího karlovarských krajských hasičů Martina Kasala jsou vagony s... | foto: HZS Karlovarského kraje

Mariánské Lázně (Chebsko) Na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní vykolejil v neděli odpoledne nákladní vlak převážející vápno. Nehoda se stala poblíž Drmoulu na Chebsku, zraněn nebyl nikdo. Doprava na důležité trati, kudy jezdí i dálkové vlaky, je zastavena a cestující přepravují náhradní autobusy. Vyplývá to z informací na webu Českých drah a mluvčích Drážní inspekce a hasičů.

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová řekla, že trať bude uzavřena asi několik dní. Na webu drah je konec uzavírky zatím stanoven na pátek 2. srpna. Škoda jen na vagonech činí až 20 milionů korun.

Na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní vykolejil v neděli odpoledne nákladní...

Na trati mezi Mariánskými Lázněmi a Plzní vykolejil v neděli odpoledne nákladní vlak..

Podle informací mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala a SŽDC okolo 16:30 vykolejilo 13 vagonů a jedna lokomotiva. Mluvčí SŽDC uvedla, že předběžně činí škoda na poškozených vagonech až 20 milionů a na infrastruktuře odhadem devět milionů. „Škody na infrastruktuře budeme teprve upřesňovat po detailní prohlídce,“ uvedla. Musí se podle ní také ověřit stabilita náspů. „Všechno nasvědčuje tomu, že strojvedoucí překročil povolenou rychlost, která v místě je,“ doplnila. Ředitel SŽDC Jiří Svoboda uvedl na Twitteru, že strojvedoucí asi překročil rychlost až trojnásobně.

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje na svých facebookových stránkách uveřejnil amatérské záběry z nehody.

28.července 2019 v 22:27, příspěvek archivován: 29.července 2019 v 08:29

VIDEO: Video Facebook HZS Karlovarského kraje, www.hzs-kvk.cz 28. 7. 2019 22:27

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Amatérské záběry železniční nehody u Mariánských Lázní.

Podle mluvčího karlovarských krajských hasičů Martina Kasala jsou vagony s cisternami s vápnem mimo násep. Zraněn nebyl nikdo, uvedl. „Kolem nehody probíhala stavba silničního obchvatu, kam se vápno z vagonů vysypalo,“ popsal Kasal. Podle Kasala jsou trať i trakční vedení na prvního pohled poškozené. Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů, ale nehodu si od nich postupně převzali drážní hasiči a inspektoři drážní inspekce. Kvůli možnému ohrožení přírodních zdrojů vyrazili na místo i zástupci orgánů ochrany životního prostředí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!