18. června 2019 8:01, aktualizováno  9:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Mladé Boleslavi hořela konstrukce haly. Požár se podařilo uhasit, jeden hasič zraněn

U Bezděčína u Mladé Boleslavi zasahuje sedm jednotek hasičů u požáru konstrukce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U Bezděčína u Mladé Boleslavi zasahuje sedm jednotek hasičů u požáru konstrukce... | foto: HZS ScK

Bezděčín (u Mladé Boleslavi) U Bezděčína u Mladé Boleslavi zasahovalo sedm jednotek hasičů u požáru konstrukce haly. Požár je již uhašen. Nikdo ze zaměstnanců nebyl zraněn, jeden ze zasahujících hasičů se popálil. Hořet začalo před 6:00, plameny likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči zhruba dvě hodiny.Řekla to mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Hasiči úspěšně uhasili požár haly v Bezděčíně u Mladé Boleslavi. Jeden hasič se popálil, ošetřila ho na místě záchranná služba. Hasiči nyní sundávají ohořelou střechu.

Před halou začaly hořet palety a plastové přepravky. „Protože požár byl poměrně veliký, chytla i část konstrukce haly. Naštěstí se díky rychlému zásahu hasičů nedostal do haly, poškozená je pouze konstrukce,“ řekla mluvčí. 

Podle velitele zásahu je požár pod kontrolou i díky samohasicímu systému v hale, který se aktivoval, a pomohl vnitřek haly uchránit, uvedla Kereková.

Před halou dnes ráno začaly hořet plastové bedny.
Před halou dnes ráno začaly hořet plastové bedny.

Hasiči nyní odvážejí ohořelé palety od budovy, aby mohli k hale najet výškovou technikou. Následně budou sundávat ohořelou plechovou střechu, místo bude poté předáno majiteli a hasiči ukončí zásah.

Podle mluvčí patří hala firmě Faurecia. Příčina vzniku požáru a způsobená škoda je předmětem vyšetřování.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.