Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U budoucího metra D Libuš může vyrůst nové sídliště pro 10 000 lidí. Magistrát si objednal studii

Česko

  5:00
PRAHA - Stane se nová linka D velkou příležitostí pro developery? Podle Pražského deníku už se v okolí budoucí stanice Libuš začíná rýsovat návrh obřího projektu, který počítá s výstavbou sídliště se čtyřmi tisíci byty pro zhruba deset tisíc lidí.

Plán prostoru, kde by mohlo vzniknout nové sídliště. foto: IPR

Územní studie pro okolí nové stanice podle Pražského deníku zahrnuje celkem 47 hektarů. Objednal si ji magistrát a pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) a měla by sloužit jako podklad pro změny územního plánování. Studii vypracoval ateliér Unit architekti, návrh bude veřejně projednán 21. listopadu v Centru architektury a městského plánování (CAMP).

Výstavba metra D se komplikuje. Město může ‚oživit‘ odstavené tramvajové trati

„Návrh soustředí hustší a vyšší zástavbu kolem budoucí stanice metra a podél ulice Novodvorská. Počítá s kombinací administrativní a bytové funkce s komerčním parterem otevřeným do nově vzniklého náměstí nad stanicí metra,“ stojí podle deníku ve studii.

Vedle bytů by v místě měl vzniknout i nový blok s komerčními budovami, u nového metra D by měl podle návrhu vzniknout park. 

Začala výstavba nových stanic metra. Nejdřív do Motola, pak na Ruzyni

Velká část parcel podle deníku patří hlavnímu městu, které tak bude mít možnost ovlivnit výslednou podobu - včetně občanské vybavenosti.

Autor:
Témata: metro, Libuš, sídliště

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat