4. března 2019 13:15, aktualizováno  17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další incident na železnici. Na Chrudimsku se srazil osobní vlak s manipulačním, pět zraněných

U Ronova nad Doubravou se srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U Ronova nad Doubravou se srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. | foto: ČTK

Ronov nad Doubravou (Chrudimsko) U Ronova nad Doubravou se po poledni srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. Podle záchranářů bylo při nehodě zraněno šest lidí. Provoz na trati byl do odpoledne přerušen. Na místě zasahují hasiči z Pardubického a Středočeského kraje. Podle Drážní inspekce zatím není příčina nehody jasná. Škoda dosáhla asi 1,55 milionu korun.

„Jedna osoba utrpěla těžké zranění, pět lehké. Na místě je šest posádek záchranářů z kraje a Čáslavi včetně vrtulníku,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

„V tuto chvíli nelze vyloučit, že k nehodě došlo v důsledku lidské chyby,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Na trati byla dočasně zavedena autobusová doprava, v odpoledních hodinách byl provoz mezi Třemošnicemi a Čáslaví obnoven.

04.března 2019 v 13:00, příspěvek archivován: 04.března 2019 v 13:21

@ZZS_SCK vypomáhá ZZS Pardubického kraje u srážky osobního vlaku s nákladním vlakem. Na místě zasahují všechny složky IZS https://t.co/lAdm2HbMvL

Podle krajských hasičů se vlaky srazily asi 600 metrů za posledními budovami v Ronově směrem na Žleby.

Pondělní srážka dvou vlaků v Ronově.
srážka dvou vlaků u Ronova

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že se s manipulačním vlakem střetl osobní vlak z Třemošnice do Čáslavi, příčiny nehody zatím nejsou jasné. Mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková uvedla v České televizi, že v osobním vlaku cestovalo 15 lidí.

Za předchozí dva týdny se Drážní inspekce musela zabývat několika mimořádnými událostmi. V úterý 19. února jel osobní vlak mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím téměř šest kilometrů bez strojvůdce. Vlak, ve kterém bylo 11 cestujících, nakonec zastavil sám a nikomu se nic nestalo. V pátek 22. února projel v Ejpovicích za Plzní na červenou rychlík do Mnichova.

Souprava vjela na jinou trať a strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn. V sobotu 23. února se v Českých Budějovicích srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn. Tento týden ve středu se v Havlíčkově Brodě střetl nákladní vlak s lokomotivou. Vlaky nevykolejily, nikdo se nezranil. České dráhy minulý týden uvedly, že v souvislosti s incidenty na železnici zvýší kontrolu práce strojvedoucích.

ČTK