Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další incident na železnici. Na Chrudimsku se srazil osobní vlak s manipulačním, pět zraněných

Česko

  13:15aktualizováno  17:37
Ronov nad Doubravou (Chrudimsko) - U Ronova nad Doubravou se po poledni srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. Podle záchranářů bylo při nehodě zraněno šest lidí. Provoz na trati byl do odpoledne přerušen. Na místě zasahují hasiči z Pardubického a Středočeského kraje. Podle Drážní inspekce zatím není příčina nehody jasná. Škoda dosáhla asi 1,55 milionu korun.

U Ronova nad Doubravou se srazil osobní vlak s manipulačním vlakem. foto: ČTK

„Jedna osoba utrpěla těžké zranění, pět lehké. Na místě je šest posádek záchranářů z kraje a Čáslavi včetně vrtulníku,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

„V tuto chvíli nelze vyloučit, že k nehodě došlo v důsledku lidské chyby,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Na trati byla dočasně zavedena autobusová doprava, v odpoledních hodinách byl provoz mezi Třemošnicemi a Čáslaví obnoven.

04.března 2019 v 13:00, příspěvek archivován: 04.března 2019 v 13:21

@ZZS_SCK vypomáhá ZZS Pardubického kraje u srážky osobního vlaku s nákladním vlakem. Na místě zasahují všechny složky IZS https://t.co/lAdm2HbMvL

Podle krajských hasičů se vlaky srazily asi 600 metrů za posledními budovami v Ronově směrem na Žleby.

Pondělní srážka dvou vlaků v Ronově.
srážka dvou vlaků u Ronova

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že se s manipulačním vlakem střetl osobní vlak z Třemošnice do Čáslavi, příčiny nehody zatím nejsou jasné. Mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková uvedla v České televizi, že v osobním vlaku cestovalo 15 lidí.

Za předchozí dva týdny se Drážní inspekce musela zabývat několika mimořádnými událostmi. V úterý 19. února jel osobní vlak mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím téměř šest kilometrů bez strojvůdce. Vlak, ve kterém bylo 11 cestujících, nakonec zastavil sám a nikomu se nic nestalo. V pátek 22. února projel v Ejpovicích za Plzní na červenou rychlík do Mnichova.

Souprava vjela na jinou trať a strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn. V sobotu 23. února se v Českých Budějovicích srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn. Tento týden ve středu se v Havlíčkově Brodě střetl nákladní vlak s lokomotivou. Vlaky nevykolejily, nikdo se nezranil. České dráhy minulý týden uvedly, že v souvislosti s incidenty na železnici zvýší kontrolu práce strojvedoucích.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...