Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U soudu zazněla nahrávka o intimních partiích Kotta. Obžalovaného to rozzlobilo

Česko

  15:56
PRAHA - Petra Kotta rozzlobilo páteční přehrávání odposlechů v kauze Rath. Na jednom záznamu z kanceláře Kateřiny Pancové jí totiž oznamuje, že si oholí intimní partie a přepočítá miliony. Vyšetřovatelé a státní zástupce si podle Kotta tuto pasáž mohli odpustit, zařadili ji prý jen proto, aby ho s partnerkou poškodili.

Na snímku obžalovaní Petr Kott a Kateřina Pancová o přestávce soudního líčení. foto: ČTK

Inkriminovaný rozhovor mikrofony nahrály 3. února 2012. Kott své milence nastiňuje plán na další den, a to včetně vyšetření intimních partií. "Přijedu domů, spočítám 12 mega a voholim si ptáka," hlásil například na nahrávce, která rozesmála velkou část soudní síně včetně samotné Pancové. Kriminalisté ji použili zjevně kvůli tomu, že oněch "12 mega" podle nich pochází z úplatku za zakázku pro kolínskou nemocnici.  

ČTĚTE TAKÉ:

Kotta tím nicméně rozlítili. "Má to ukázat, jací jsme amorální. Takových okamžiků je v odposleších mnohem více, třeba, když se bavíme o některých lidech," řekl serveru Lidovky.cz po skončení pátečního hlavního líčení.

Během něj zazněl i rozhovor páru naznačující, že řešil způsob, jak zlegalizovat peníze. Kott mluvil o svém známém, jenž by mohl pomoct. "On má nějakýho známýho ve Švýcarsku, on ty peníze vezme a pošle mu je. Já mám známou v komerčce na Václaváku, tak já se jí obecně zeptám, jak se to dá udělat. Vždycky je ta cesta, že mně, nebo tobě může půjčit," sliboval.

Z odposlechů také vyplynulo, že Kott užíval antidepresiva, kvůli čemuž byl roztržitý a málem zapomněl kufřík s osmi miliony, které mu podle obžaloby přinesl Jindřich Řehák z firmy Hospimed za zakázku pro Oblastní nemocnici Kolín do pizzerie poblíž obchodního domu Kotva.

"Vyšel sem sem ven, nedovedeš si představit, jak rychle jsem byl zpátky u toho stolu. Zapomenout něco takovýho, to už je směšný. Když mám ten coaxil, tak mi to nevadí, je to lepší," líčil barvitě Pancové.

Oba pak plánovali, jak si 16. února 2012 převezmou u Národního divadla polovinu úplatku za zakázku na dodávku sanitek pro středočeskou záchranku, kvůli němuž je nově stíhán i její šéf Martin Houdek. Peníze jim měl předat manažer Martin Jireš. 

"Von mi to tam předá, já se zeptám na dvě věci a deme," plánoval Kott. "Já s tim pudu nahoru, ty to za půl hodiny přepočítáš, já budu počítat s tebou," slibovala Pancová.

Příští týden se hlavní líčení nekoná, poslední letošní jednání jsou na programu 17. až 20. prosince. Projednání je zatím naplánované do února 2014. Podle Jiráta bude pravděpodobně pokračovat, protože advokáti chtějí předvolat další svědky. Kauza se projednává od počátku srpna.

Jirát viní skupinu 11 lidí z upravování stavebních a zdravotnických zakázek ve Středočeském kraji. Tendry podle něj vyhrávaly předem domluvené firmy. Rathovi hrozí nejvyšší trest - až 12 let vězení.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...