31. července 2017 12:39, aktualizováno  13:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Zhoře hořelo velké pole. Policie musela zastavit dopravu od D5

Požár (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

ZHOŘ (TACHOVSKO) U obce Zhoř na Tachovsku v pondělí hořelo rozlehlé pole. Policie dočasně zastavila dopravu od dálnice D5. Oheň hasilo deset jednotek, zhruba 40 hasičů drželo oheň na kraji lesa. Zraněn zřejmě nikdo nebyl, uvedla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

„Vzhledem k tomu, že zhruba kilometrová fronta požáru rychle postupovala k lesu, vyslalo operační středisko už v prvních minutách jednotky celého druhého stupně,“ uvedla. Šlo o profesionální hasiče z Nýřan a Stříbra se dvěma cisternami a osm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí.

V poledne se hasičům podařilo zastavit požár z větší části na kraji lesa. I přesto, že nasadili veškeré prostředky, na několika místech oheň tuto hranici překročil. Místní zemědělci oboráním spáleniště zabránili šíření požáru po poli.

„Čtvrt hodiny po poledni velitel zásahu na operační středisko ohlásil, že hasiči mají požár lesa pod kontrolou a pole je uhašeno,“ doplnila Jakoubková. Kvůli předpovědi počasí a očekávaným horkým dnům hasiči na okraji spáleniště vytvořili přes metr široký protipožární pás.

Příčinu vzniku požáru vyšetřovatel zatím nestanovil, pravděpodobně však odlétla jiskra od sekací lišty zemědělského stroje. Škody se předpokládají ve výši 100 tisíc korun.

Najdete na Lidovky.cz