Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sušeň 20.9.2019 8:04

Žádost o dotaci je vždy účelová akce, neboť žadatel žádá za účelem získání dotace a vyvíjí úsilí pro splnění podmínek dotačního titulu. To přece není o nějakém Čapím hnízdu.

Mimochodem veškeré dotace soukromým subjektům by měly být odbourány a zakázány, neboť jen křiví trh a vytvářejí prokorupční prostředí - a nemyslete že jsem levičák - podnikám.

Chybí li důkaz protiprávního jednání, pak již od dob starého Říma platí, že "v pochybnostech vždy ve prospěch obviněného". Není možno akceptovat stále rozšířenější praxi poslední doby, kdy se důkazní břemeno přenáší na obviněného, či nařčeného a už vůbec ne v případě postupu státních úřadů vůči občanům anebo podnikatelům.

V. Košťál 20.9.2019 23:09

Je to trochu jinak, "v pochybnostech vždy ve prospěch obviněného" platí pro soud, u státního žalobce je to právě naopak, přetrvávají-li pochybnosti, žalovat s tím, že u soudu bude pokračovat dokazování, a pokud se nepodaří prokázat vinu před soudem, bude obžalovaný v pochybnostech osvobozen.

Je to vcelku logický přístup, naopak z výslechu bankéřů, kteří popřeli vlastní písemné materiály, svědčící o propojení s Agrofertem dcera-matka, aby nepotopili "svého" miliardáře, přímo čiší "účelovka".

Jak výstižně prohlásil Benda, parafrázuji "Vy, pane redaktore, Vy byste dostal úvěr 350 milionů na geniální nápad?"

Ne, firmičce bez majetku, s holým zadkem, za úvěr ručil Agrofert.

J. Voráček 30.9.2019 1:19

JJ R^ Ale u chudé lůzy je bohatství velký prohřešek sám o sobě! Nad úředníky kteří dotaci schvalovali nikdo ani nezapochyboval , asi proto že z toho by politikum nebylo .


Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...