Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Učitelka dostala výpověď, dohlížela na děti ve sprše. Rodiče volají po odvolání ředitele

Česko

  9:37aktualizováno  14:31
OLOMOUC - Učitelka prvního stupně základní školy v Tršicích na Olomoucku dostala výpověď, prý sexuálně obtěžovala dětí. Pedagožka totiž dohlížela na chlapce ve sprše na škole v přírodě. Lidé, včetně rodičů žáků, považují kauzu za vykonstruovanou a požadují naopak odvolání ředitele školy. Na její podporu již sepsali také petici, píše v sobotu středomoravské vydání Mladé fronty Dnes.
Škola (Ilustrační foto)

Škola (Ilustrační foto) foto: Shutterstock

Učitelka prvňáčků Vanda Fabiánová dostala výpověď krátce po příjezdu od ředitele s odůvodněním, že při pobytu ve zkratce řečeno sexuálně obtěžovala chlapce ze své třídy, protože se s nimi opakovaně zavírala v umývárně, napsala MF Dnes. Šokovaná učitelka skončila v pracovní neschopnosti a rodiče nedlouho nato rozjeli akce na její očištění. Včetně rodičů dětí, které učitelka údajně poškodila. Rodiče nejen že učitelku plně podporují, dokonce požadují odvolání ředitele školy.

Ředitel Jaromír Vachutka podal na učitelku trestní oznámení a za výpovědí kantorky ze školy si stojí. Listu řekl, že je přesvědčen, že postupoval správně, nehodlá se však k věci do ukončení vyšetřování dále vyjadřovat.

Starostka obce, pod kterou škola patří, potvrdila, že se touto záležitostí bude zabývat, odmítá však také poskytnout další informace.

Policie v Olomouci případ zatím neřeší. Tisková mluvčí policie pro Olomoucký kraj Marie Štrbáková uvedla pro MF Dnes: „K dnešnímu dni nemáme přijaté žádné trestní oznámení tohoto charakteru,“ také však dodala, že v případě, že se ředitel školy v Tršicích obrátil na státní zastupitelství, podnět se tak k policistům dostane později.

Učitelka, která na tršické škole učila 11 let, označila případ za absurdní. Do sporu se vložila i sousední základní škola v Doloplazech, která nabídla, že celou třídu i s učitelkou může „přestěhovat“ k sobě. Mají kapacitu na to otevřít ještě jednu druhou třídu, píše deník.

Autoři: ,

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat