Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události dne podle editora: Hodní teroristé, Jarda trade mark a klik na roztleskávačku

USA

  20:03
Skupinu levicových radikálů, kteří plánovali přepadnout vlak se zápalnými láhvemi, prý tvořili hodní lidé, kteří chtěli změnit svět k lepšímu. Těžko hodnotit, kde se vše změnilo a posunulo násilným směrem. Kolik ale podobných lidí, se stejně v jádru dobrými úmysly, mezi námi žije?

Jedna z roztleskávaček na MS v pražské O2 areně. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, říká moje maminka a příběh skupinky zadržený levicových extremistů je toho zářným příkladem. Policie je popisuje ze svého pohledu jako nebezpečné teroristy, kteří zapalovali mýtné brány, policejní auta a poté chtěli napadnout vlak. V osobním setkání s jejich známými ale vypadají jako možná podivíni, ale rozhodně lidé, kteří to mysleli dobře. Copak je něco špatného na tom, nechtít válku? argumentují jejich blízcí. 

Podle policie se všichni hlásili k Síti revolučních buněk, které působily v celém Česku. Jak zjistil server Lidovky.cz, policisté mají za to, že hlavním organizátorem byl čtyřiačtyřicetiletý Petr S.

„Udělali chyby, zápalné lahve házet neměli. Ale terorista? To je absurdní,“ říká v například rozhovoru pro Lidovky.cz například sestra obviněného.Více si přečtěte zde.

Pokyn, který má vyřešit problém světa

Problém s uprchlíky vyeskaloval do svého vrcholu a Evropská unie se zachovala přesně tak, jak se řada lidí bála. Chce nařídit všem svým zemím přesný počet uprchlíků, které by musely přijmout.  Dala tím do ruky další argument svým oponentům, kteří kritizují její befely na vše. Státy nejvíce postižené přívalem uprchlíků tento krok zřejmě přivítají, protože se migrační vlna rozmělní mezi více států. Ostatní země ale tak nadšené nejsou. 

Problémem ale je, že se z přesunu stovek tisíc lidí, kteří odcházejí ze sta a jednoho důvodu stane běžná praxe vyřešená paušálním nařízením. Celý text najdete tady.

Jarda, to je marka

Jarda Jágr je prostě známka kvality. A to nejen obrazně podle toho, jak válí na letošním mistrovství, ale i doslovně. Během šampionátu se totiž rozjel čilý obchod s falešnými národnímu dresy. A když se na prodej podívala obchodní inspekce, zaměřila se právě na dresy s číslem 68. Jágr je totiž samostatná registrovaná ochranná známka. Reportáž z kontroly obchodní inspekce najdete zde.

Zabavená replika dresu Jaromíra Jágra Českou obchodní inspekcí.

Jen čerstvě, nebo i z pytlíku?

Šéfkuchař Jan Punčochář si stěžuje na kuchařské soutěže pořádané potravinářskými firmami. Na soutěžích se totiž pak musejí používat jejich výrobky, což samozřejmě z logiky věci nejsou právě ty opěvované čerstvé potraviny. No a co. Současný tlak kuchařských guru na luxusní vaření hovězích líček a propagace restaurací, kde se nenajíte pod 2 000 mně přijde podivná. Tento styl nám totiž nutí lidé, které živí právě to drahé vaření a luxusní menu v jejich restauracích. 

Přečtěte si úvahu Umělotiny aneb Aspikové umění na soutěžích se zápachem

Bin Ládin a UFO

Konspirační teorie hýbou světem a pokud si něco myslí většina lidí, stává se názor už apriory podezřelým. Ale ne každý názor, který jde proti proudu musí být ten objevný a otevírající oči. Co když má prostě většina lidí pravdu a to co se obecně píše tak prostě je? S jedním protinázorem nyní přišel proslulý investigativní novinář Seymour Hersh. podle něj totiž Bílý dům lhal o okolnostech likvidace Usámy bin Ládina a vše bylo jinak. Jak? Podívejte se na  Lhaly USA o smrti bin Ládina? Změť nesmyslů, napadli slavného novináře kolegové

Usáma bin Ládin
Mrtvola muže z místa zásahu Navy SEAL proti bin Ládinovi v Abbottábádu.

Bonbónek na konec.

Lidovky.cz vyrazili do hlediště  pražské O2 areny a nafotili roztleskávačky, které baví publikum v pauzách hokejových utkání šampinátu.  V ochozech se vlní a poskakuje celkem 16 sličných roztleskávaček. Pokud jste je ještě neměli vidět možnost zblízka, máte možnost. V hlasovací fotogalerii zároveň vyberte tu nejkrásnější!

Jedna z roztleskávaček na MS v pražské O2 areně.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...