Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události dne podle editora: Rath forever, Ivánku, co ten Chládek? A lahodný doušek

Slovensko-cest

  20:51
Rath vrací úder. Doktor, který se nevzdává. Čest mám jenom jednu ... tak nějak by šlo titulkovat pokračování parodie nazvaná kauza Rath. Ale den přinesl i další perly. Exministr Chládek bude ve fotbalové reprezentaci, pijeme splašky ze sudů, Václav Havel se zřejmě obrací v hrobě a tím vším prostupuje jemná vůně Indulony....

Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce (na snímku) se dostavil 19. května ke Krajskému soudu v Praze. Podle soudu nemá advokáta a soud nemá j ... foto: ČTK

Všichni kteří se těšili na pokračování kauzy Rath  mají radost. Ano měli pravdu, tento příběh rozhodně nekončí a všechny jeho pokračování budou veselejší a veselejší....

Nyní Rath zaútočil na státního zástupce a chce po něm omluvu. 

Buď se státní zástupce Petr Jirát omluví, nebo bude čelit žalobě na ochranu osobnosti. David Rath mu v nejbližších dnech odešle výzvu k omluvě kvůli rozhovoru se serverem Lidovky.cz. Jirát v něm uvedl, že prozatím nepravomocně odsouzený expolitik má podle něj kdesi ulité stamiliony a do vězení nikdy nenastoupí.

Nejprve to prý s Jirátem zkusí po dobrém. „Dostane výzvu k omluvě. Pokud se neomluví, bude následovat žaloba. Text je už v návrhu a bude odeslán v nejbližší době,“ řekl bývalý hejtman serveru Lidovky.cz. 

Takže se můžeme těšit, jak to všechno dopadne...

Ivánek žasne

Ivánku, kamaráde, můžu mluvit? Ale můžeš. Hele, už si to slyšel vo tom Chládkovi?... Ano, v českém fotbale je možné vše. 

Bývalý ministr školství Marcel Chládek

Exministr školství Marcel Chládek zřejmě nastoupí do fotbalové reprezentace, coby její ředitel. Už dříve dělal fotbalového rozhodčího a dostal se až na pozici asistenta ve druhé lize. Křeslo ředitele fotbalové reprezentace by měla vzniknout speciálně kvůli Chládkovi.

Nechceme samozřejmě zpochybňovat schopnosti pana Chládka, ale ... taková všestrannost se dnes už nevidí. 

Exministr Chládek coby ředitel fotbalové reprezentace? Může být

Voňavá vzpomínka na mládí

Až se vykoupeš, namaž si ruce Indulonou. Kolik z nás slýchávalo v dětství tuto větu. Modrá kovová tuba, ze které často nejdříve vyteklo trochu vody, ležela v řadě normalizačních koupelen...

Původní podoba známého krému Indulona.

Indulona má v Česku a na Slovensku řadu konzervativních uživatelů, kteří si ale nyní budou muset zvyknout na změnu. Výrobce se po letech rozhodl změnit design a spustit novou kampaň, která zdůrazňuje všestrannost výrobku.

Induloně je už 67 let, patří mezi nejpopulárnější kosmetické výrobky v zemi a její značka je bezesporu jednou z nejcennějších v Česku. Nově dostaly tuby modernější vzhled.

‚Babička‘ Indulona mění po letech design svých tub. Modrá zůstává univerzální

No samozřejmě, že je z Moravy...

Pokud budeme hledat něco, v čem má naše republika ve vinném světě primát, pak to bude určitě fenomén stáčeného vína. Bohužel musím poznamenat, že to není žádné velké ocenění, ba naopak, mně osobně to přijde hodně smutné. Opět jde o důsledek naší české vlastnosti, kdy vždy chceme „kvalitu“ za rozumnou cenu.

Ochutnávání mladých vín (ilustrační foto)

Jsou to ty „malé vinárničky“, plné malých roztomilých soudků, naplněných .... čímsi nedobrým.

PŘIBYL: Stáčená vína? Smutný fenomén České republiky

Havel na náměstí? Tak si dejte žádost a uvidíme.....

Diplomatický skandál je zažehnán: Nadace Václava a Dagmar Havlových Vize 97 nebude již po české ambasádě v Tel Avivu požadovat třicet tisíc korun a DPH za to, že si město Haifa dovolilo pojmenovat jedno své náměstí po bývalém českém prezidentovi. Celá ta kauza je tak komická a absurdní, že volá po tom, aby ji zpracoval nějaký talentovaný dramatik.

Archivní fotografie používá ve filmu Andrey Sedláčkové Život podle Václava Havla.

Právně je vše v pořádku, nadace opravdu zpravuje jméno Václava Havla. Co se z toho ale vyklubalo je opravdu bizár. Každý, kdo chce v dobré víře uctít jméno našeho prezidenta, by se tak měl doprošovat jakési organizace?  Navíc takové, která má v popisu práce pečování o jeho dobré jméno?

ZÍDEK: Havel za třicet tisíc? To je tak, když odkaz velikána zdědí trpaslíci