UDÁLOSTI KOLA

Teplice v čele. V sezoně ještě neprohrály, vstřelily nejvíc gólů a jsou nejlepším týmem na hřištích soupeřů. I proto Teplice povedou nejméně do dneška ligovou tabulku. Svoje postavení potvrdily vítězstvím v Příbrami, se kterou neprohrály už podeváté za sebou. Jen bod s posledním pro Spartu. V domácím poháru nadělili Českým Budějovicím pět gólů, v lize to fotbalisté Sparty zopakovat nedokázali. S posledním týmem soutěže si rozdělili body a remizovali už posedmé z jedenácti případů.

Posedmé to vyšlo. Dvouměsíční čekání na výhru, které trvalo šest ligových zápasů, je u konce. Mladá Boleslav ho uzavřela vítězstvím nad Bohemians Praha 4:2. Střížkovský celek přitom vedl, ale domácí na přelomu obou poločasů rychle otočili skóre, hosté skoro celou druhou půli hráli v deseti.

SK Kladno 0 Slavia Praha 2

Branky: 14. a 78. Naumov. Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Peřina. ŽK: Šilhan, Gross, Szabo - Čelůstka. Diváci: 2680. Poločas: 0:1. Kladno: Pavlík - Bartoš, Gross, Procházka, Mráz - Zoubele, Szabo, Strnad (77. Cigánek), Hajník - Tatanašvili (60. Šilhan), Klinka (72. Holub). Slavia: Romanovs (90. Vaniak) - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Čelůstka - Janda, Belaid (66. Grajciar), Trapp, Hloušek -Naumov, Šenkeřík (78. Vlček).

Sparta Praha 1 České Budějovice 1

Branky: 12. Wilfried - 79. Hudson. Rozhodčí: Franěk - Ubias, Vysloužil. ŽK: Kalouda, Kucka - Doležal, Hunal, Jarabica. Diváci: 5522. Poločas: 1:0. Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Kalouda, Vacek, Kucka, Zeman (77. Prudnikov) - Holenda (46. Kadlec), Wilfried. České Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Hunal (74. Krob), Žižka - Mezlík (78. Hudson), Doležal, Černák, Dolejš - Meszároš, Ondrášek (49. Sedláček).

FK Příbram 0 FK Teplice 3

Branky: 34. a 60. Mareš, 83. Verbíř. Rozhodčí: Adam - Chytil, Slavík. ŽK: Videgla - Klein, Vachoušek. Diváci: 2300. Poločas: 0:1. Příbram: Krbeček - Šmejkal, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, Hušbauer (77. Videgla), Huňa - Dort (57. Nohýnek), Rodrigues (73. Pilík). Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř, Ljevakovič (81. Stožický), Klein, Vachoušek - Mahmutovič (89. Kalivoda), Mareš (75. Vondrášek).

Bohemians 1905 0 1. FC Slovácko 1

Branka: 72. Kordula. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Čecháček. ŽK: Škoda - Urbánek. Diváci: 5748. Poločas: 0:0. Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Bartek (79. Luděk Zelenka), Hrdlička, Štohanzl, Hašek (66. Ibragimov) - Škoda, Kaufman (72. Dian). Slovácko: Vašek - Randa, Struhár, Němčický, Urbánek - Racko, Kordula, Lukáš Zelenka (28. Valenta), Cléber - Švancara (87. Abrahám), Chmelíček (59. Ondřejka).

Baník Ostrava 1 Slovan Liberec 0

Branka: 55. Mičola. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Pospíšil. ŽK: Neves - Gecov. Diváci: 3200. Poločas: 0:0. Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Zeher (70. Kraut), Strnad (56. Varadi), Mičola (86. Wojnar). Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Polák, Dejmek, Liška - Dočkal (63. Nezmar), Holeňák (81. Frejlach), Gecov, Papoušek (75. Bosančič) - Kerič, Blažek.

Mladá Boleslav 4 Bohemians Praha 2

Branky: 45.+1 Chramosta, 51. Sylvestre z pen., 65. Rajnoch, 82. Poláček - 39. Jeslínek, 67. Andronic. ŽK: Janíček - Očovan, Modeste. ČK: 49. Macháček. Diváci: 2875. Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Djalovič (46. Poláček) - Kysela (71. Mendy), Rajnoch, Sylvestre (82. Opiela), Fabián - Kulič, Chramosta. Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Horáček (61. Lencevič), Modeste -Očovan (46. Turtenwald), Zoubek, Dobeš, Jeslínek - Ibe, Kincl (58. Andronic).

Sigma Olomouc 5 1. FC Brno 0

Branky: 9. a 53. Ordoš, 38. Šultes, 43. Petr, 85. Hořava. Rozhodčí: Damková -Dobrovolný, Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 3456. Poločas: 3:0. Olomouc: Lovásik - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Petr (64. Štěpán), Hořava, Janotka, Hubník (80. Otepka) - Ordoš, Šultes (71. Bajer). Brno: Bureš - Dřížďal, Križko, Dvorník, Sus (46. Červinek) - Mareček, Dostálek (46. Šural), Polách, Lira (64. Léo) -Rabušic, Došek.