23. prosince 2014 7:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Udělejte dětem radost betlémem z nábojnic, nabádali věřící policisté

Takzvaný „Vrbětický Betlém,“ který na svém Facebookovém profilu uveřejnila... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Takzvaný „Vrbětický Betlém,“ který na svém Facebookovém profilu uveřejnila... | foto: Facebook.com/SW&TT

PRAHA Na facebookovém profilu Křesťanské policejní asociace (KPA) se v pondělí objevila fotografie betlémských figurek, vyrobených z nábojnic. Příspěvek, přejatý z jiného profilu, byl uvozen textem: „Udělejte radost pod stromeček dětem z alternativních surovin.“ Fotografii asociace po upozornění serveru Lidovky.cz stáhla.

Jeden z diskutujících překřtil výjev s odkazem na nedávné exploze muničních skladů na „Vrbětický betlém,“ jiný přidal vlastní výtvor ve formě adventního věnce z použitých nábojů, další zase nabádal, aby byli lidé opatrní a používali jen vystřelené nábojnice.

Právě v tom spočívá kámen úrazu. Podle zákona musí totiž majitelé zbrojních průkazů uchovávat zbraně a střelivo na bezpečném místě a zacházet s nimi opatrně. 

Jeden z diskutujících přidal svůj vlastní výtvor - adventní věnec z...
„Vrbětický Betlém“ na stránkách Křesťanské policejní asociace.
Nazdobený samopal z Facebooku SW&TT. Lov na Ježíška může začít.
SW&TT se specializuje na různé výtvory ze zbraní nebo střeliva. Na fotografii...

„Dle této fotografie, kdy náboje mají připevněné ruce tepelným způsobem, soudíme, že jsou prázdné. Samozřejmě nedoporučujeme jakýmkoliv způsobem takto zacházet se střelivem (i vystřeleným),“ řekla pro Lidovky.cz mluvčí Policie ČR Ivana Nguyenová. 

Asociace fotografii i s výzvou stáhla. Generální sekretář KPA vysvětloval pro Lidovky.cz obrázek takto: „’Betlém z nábojnic’ byl myšlen jako vtip, nikoliv vážný návod. Je mi líto, pokud někdo tento vtip nepochopil či se cítil obrázkem nějakým způsobem dotčen či uražen. Je mi také líto, že tento (hloupý) vtip je to jediné, co je nyní o KPA prezentováno.“

PSALI JSME:

Fotografie byla převzata z facebookového profilu SW&TT, který se zabývá problematikou zbraní a podobných „tipů“ je na něm k nalezení více. Patří k nim například z nábojů vytvořený vánoční stromeček nebo nazdobený samopal. KPA sdružuje křesťany v Policii ČR a ostatních bezpečnostních sborech v Česku.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz