Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Udine jde v Poháru UEFA dál

PRAHA Fotbalisté Udine vyhráli i svůj třetí zápas skupiny D Poháru UEFA a zajistili si tak účast v jarní fázi poháru. Postup jim přineslo vítězství 2:1 nad Dinamem Záhřeb, pro které to naopak znamenalo vyřazení. Blízko k postupu měl i moskevský Spartak, v závěru zápasu s Nijmegenem však dvakrát inkasoval a po porážce 1:2 bude muset bodovat v závěrečném zápase skupiny na hřišti anglického Tottenhamu, aby měl naději na účast ve 3. kole.

Spartak měl povedený vstup do zápasu, už po sto sekundách hry se z gólu radoval Kovalčuk. Svěřenci trenéra Michaela Laudrupa pak svůj náskok bránili, což se jim dlouho i bez účasti distancovaného českého reprezentanta Radoslava Kováče dařilo. Jenže šest minut před koncem obrana dirigovaná jiným českým obráncem Martinem Jiránkem neuhlídala střídajícího Van Beukeringa, který srovnal a sebral tak Spartaku postupovou jistotu.

Za další tři minuty navíc Schöne přidal druhý gól Nijmegenu a vrátil nizozemský tým do boje o postup. Nijmegen i Spartak mají totiž po třech odehraných zápasech shodně tři body a o třetí postupové příčce rozhodnou až závěrečné duely ve skupině. V nich Nijmegen přivítá již jistého účastníka jarních bojů Udine a Spartak zavítá na hřiště Tottenhamu, kterému k postupu stačí bod.

Skupina D: Udine - Dinamo Záhřeb 2:1 (5. Quagliarella, 79. Obodo - 90.+3 Biščan), Spartak Moskva - Nijmegen 1:2 (2. Kovalčuk - 84. Van Beukering, 87. Schöne).

1. Udine 3 3 0 0 6:2 9

2. Tottenham 3 2 0 1 5:2 6

3. Nijmegen 3 1 0 2 4:5 3

4. Spartak 3 1 0 2 3:4 3

5. Záhřeb 4 1 0 3 4:9 3