Ujfaluši znovu slaví. Získal i Superpohár

MONAKO Český fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši získal s Atlétikem Madrid evropský Superpohár. Španělský vítěz Evropské ligy včera porazil v Monaku šampiona Ligy mistrů Inter Milán 2:0.

O branky se zasloužili ve druhém poločase záložník José Antonio Reyes a talentovaný Argentinec Sergio Agüero.

Dvaatřicetiletý Ujfaluši, který si pohrává s myšlenkou vrátit se do české reprezentace, se tak na začátku své třetí sezony v Atlétiku může radovat ze své druhé trofeje.

Madridský celek vyhrál Superpohár vůbec poprvé v historii, a navázal tak na loňský triumf Barcelony ve stejné soutěži.

Tradiční souboj úřadujících vítězů Ligy mistrů a Evropské ligy, založený roku 1972, v prvním poločase příliš fotbalové krásy nenabídl. Přesto ukázal jednu důležitou věc – Atlético bylo slavnějšímu Interu od začátku více než vyrovnaným soupeřem. Vše podstatné se ale nakonec odehrálo až po přestávce.

Skóre otevřel po hodině hry ofenzivní středopolař Reyes, který zakončil kombinaci s Agüerem přízemní střelou k tyči. Mladý argentinský útočník se sám prosadil sedm minut před koncem, když doklepl přesnou Simaovu přihrávku do prázdné branky.

V poslední minutě mohli hráči Interu snížit a zápas zdramatizovat, ale Militovu penaltu zlikvidoval devatenáctiletý brankář De Gea.

Milánský velkoklub tak nenavázal na výhru v italském Superpoháru a jeho nový trenér Rafael Benítez nezopakoval svůj úspěch z roku 2005 s Liverpoolem.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...