17. června 2017 8:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ukázky vojenské techniky i dobový tábor. Praha si připomene atentát na Heydricha

Představeny budou dobové zbraně, vojenská technika i ukázky výcviku parašutistů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představeny budou dobové zbraně, vojenská technika i ukázky výcviku parašutistů. | foto: ČTK

PRAHA O víkendu se v Praze na Karlově náměstí koná dvoudenní akce, připomínající výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Na náměstí je od soboty k vidění dobový tábor československých vojáků a ukázky vojenské techniky. V neděli nejvyšší státní a armádní představitelé v chrámu sv. Cyrila a Metoděje uctí parašutisty, kteří před 75 lety v kostele zahynuli v boji s příslušníky SS a gestapa.

Na náměstí vyrostl dobový stanový tábor československých vojáků, na návštěvníky čekají dobové zbraně, vojenská technika i ukázky výcviku parašutistů včetně nácviku útoku na jedoucí automobil.

Na Karlově náměstí vyrostl dobový stanový tábor československých vojáků.

V sobotu ve 13 hodin se uskuteční odhalení pamětní desky spolupracovníkům odboje na dvou domech v Resslově ulici, kde žili manželé Loudovi a Jesenští, kteří parašutistům pomáhali a zaplatili za to životem.

Na Karlově náměstí návštěvníci pozorují trénink československých vojáků.
Na Karlově náměstí se představuje život a trénink československých vojáků.

V nedělí od 10 hodin se odehraje v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici tradiční pietní akt, připomínající boj parašutistů s Němci. Účast slíbili premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář.

ČTK