Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ukradl film milionář z Novy?

 Svědkyně. Deana Jakubisková-Horváthová, jíž měli obžalovaní film „ukrást“, včera poprvé vypovídala před soudem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svědkyně. Deana Jakubisková-Horváthová, jíž měli obžalovaní film „ukrást“, včera poprvé vypovídala před soudem. | foto: ČTK

PRAHA Karlu Lupoměskému hrozí až tři roky vězení za to, že chtěl zveřejnit chystaný fim Bathory. Muž, který v televizní soutěži porazil Novu, tvrdí, že je nevinný.

Předloni Karel Lupoměský na obvodním soudě Prahy 1 triumfoval. Soud rozhodl, že Nova položila v pořadu Chcete být milionářem? nekorektní otázku a televize mu pak musela vyplatit tři miliony.

Včera se „milionář“ Lupoměský ke stejnému soudu vrátil. Ovšem v úplně jiné roli. Je obžalovaný z toho, že se zmocnil pracovní kopie chystaného filmu Bathory a chtěl po jeho producentce Deaně Jakubiskové-Horváthové 450 tisíc za to, že film nezveřejní. Za vydírání mu hrozí až tři roky vězení a filmaři po něm požadují pět milionů.

Oproti svým posledním 15 minutám slávy Lupoměský dokonale vypadl z role ochotné mediální hvězdy. Před soudem se slovy, že „vše podstatné již řekl“, odmítl vypovídat a na chodbě novináře odbyl. „Otázky jsem slyšel, takže si odpovědi vymyslete jako vždycky,“ odsekl pouze.

K vydírání mělo dojít v březnu. Jakubiskové-Horváthové tehdy zavolal spoluobžalovaný Jan Milič a vyprávěl jí těžko uvěřitelnou historku. Prý slyšel v hospodě od nějakého opilce, že dostal od neznámého taxikáře, který s ním prohrál v kartách, kopii filmu a nyní ji chce prodat bulváru. Pokud by ale opilec dostal půlmilionové odbytné, čtyři DVD s filmem by prý vrátil.

Producentka se hned obrátila na policii. „Nevěřila jsem, že je ta částka poslední, a takové jednání se stejně nemá podporovat,“ říká JakubiskováHorváthová. Proto když si Milič pro peníze přišel, čekalo už na něj šest policistů. Milič před soudem také popsal, že chtěli snímky z filmu nejdřív prodat časopisu Paparazzi, ale list o ně neměl zájem.

Kde dvojice k filmu přišla, není jasné. Milič tvrdí, že dévédéčka našel Lupoměský v kontejneru a sám celou akci vymyslel a řídil. Lupoměský zase při výslechu na policii obvinil Miliče a popřel, že by měl s vydíráním cokoliv společného. Miličovi prý jen pomohl zkontaktovat novináře a film si nahrál do počítače proto, že byl na něj zvědavý.

Jakubisková-Horváthová před soudem naznačila, že film ukradl Lupoměský. Bathory totiž ve střižně střídal film Bestiář, na jehož výrobě se Lupoměský podílel. „Tři dny po sobě ho tam viděli, i když tam už neměl co dělat,“ vysvětlila.

Dosud nejdražší středoevropský film s rozpočtem 12 milionů euro má mít premiéru v lednu. Hrdinkou nejnovějšího díla režiséra Juraje Jakubiska je Čachtická paní - hraběnka Alžběta Bathoryová. Ta byla jednou z nejhorších masových vražedkyň v dějinách, když v Uhrách na přelomu 16. a 17. století sadisticky umučila desítky či stovky dívek.
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?