Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ukrajinec Ševčenko se vrací do AC Milán

Česko

FOTBAL

LONDÝN Ukrajinský fotbalista Andrej Ševčenko se vrací z londýnské Chelsea do AC Milán, odkud přestoupil na ostrovy v roce 2006. Definitivně bude přestup nejlepšího fotbalisty Evropy z roku 2004 stvrzen poté, co jednatřicetiletý střelec absolvuje zdravotní testy.

O možném návratu Ševčenka do italského velkoklubu se již spekulovalo delší dobu. Londýnský klub jej však nechtěl pustit na hostování a italská strana zase neměla na případný přestup dostatečné finance. Většinu z volných prostředků totiž AC vyčerpal na koupi dalšího vítěze Zlatého míče Brazilce Ronaldinha z Barcelony.

„Je to, jako bych vyhrál Ligu mistrů. Byly kolem toho nějaké komplikace, ale teď se všechno vyřešilo a jsem skutečně šťastný,“ řekl italské agentuře ANSA ukrajinský útočník. „Dokázali jsme přivést zpět fotbalistu, který dal v našem dresu nejvíce branek za posledních 50 let,“ rozplýval se výkonný ředitel milánského klubu Adriano Galliani. Ten tak vyřešil problém v ofenzivě AC, kde se zranil Marco Borriello a brazilský mladík Alexandre Pato se na olympijských hrách v Pekingu potýkal se ztrátou formy.

Autor:

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Obchodní zástupce – stomatologie

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 90 000 Kč