„Chtěli bychom být silní především v hypotékách, kreditních kartách, distribuci investičních produktů a obsluze živnostníků svobodných povolání a malých firem. To je pro nás klíčové,“ uvedl na včerejší tiskové konferenci generální ředitel banky Jiří Kunert.
Ve firemním bankovnictví by podle něj chtěla společnost během několika let získat první místo. V současnosti je podle dostupných údajů se 121 miliardami firemních úvěrů na třetím místě za Komerční bankou a ČSOB.
Do budoucna bude podle Kunerta UniCredit Bank investovat do dalšího růstu.
„Víme, že růst bude organický. Budeme hledat příležitosti akvizic, ale ne mezi bankami, kde je trh rozdělen,“ uvedl. Skupina UniCredit v ČR rovněž vlastní leasingovou nebo investiční společnost, stavební spořitelnu nebo factoringovou společnost.
Banka podle svých představitelů nechce masivně budovat pobočkovou síť, ani být příliš levnou bankou. „Nejsme rozhodně nejlevnější bankou a ani o to nejde. Jde nám o to poskytovat za ty peníze nejvyšší hodnotu,“ uvedl člen představenstva banky Peter Koerner.
Deset nových poboček za rok „Nejsme ani banka, která bude mít stovky poboček,“ dodal místopředseda představenstva David Grund. Podle něj bude banka otevírat do deseti poboček ročně, ale pouze pokud to bude mít smysl.
UniCredit plánuje pobočky budovat především ve větších městech, protože jejich cílovou skupinou je „městská bonitní klientela a malé podniky“. V současnosti má 64 poboček.
Živnobanka a HVB Bank se sloučily v pondělí do UniCredit Bank. Fúzí zanikla Živnostenská banka, která v Česku měla téměř 140letou tradici.
Nový ústav je čtvrtou největší bankou s celkovou bilanční sumou 260 miliard korun. Obsluhuje kolem 200 tisíc klientů a má 1640 zaměstnanců. Do skupiny UniCredit patří v ČR UniCredit Leasing, Pioneer Investments, poradenská společnost UniCredit CA IB a Hypo stavební spořitelna.