10. září 2018 9:19, aktualizováno  12:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Únik plynu u výstaviště v Holešovicích. Únik byl zastaven krátce po poledni, provoz už je obnoven

Výstaviště Holešovice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstaviště Holešovice | foto: Wikipedia

Praha Únik plynu v pondělí na více než tři hodiny přerušil provoz aut i tramvají u Výstaviště v pražských Holešovicích. Hasiči nechali preventivně uzavřít ulici U Výstaviště a bylo evakuováno 121 lidí z blízkých budov. Na twitteru to oznámili hasiči a policisté. Plyn podle hasičů unikal z výkopu. Mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek uvedl, že plynovod narušila jiná firma při pracích, které s rozvody plynu nijak nesouvisely.

Plyn začal podle Vránka unikat po 09:00 poté, co jedna firma navrtala potrubí. Okolnosti poškození plynovodu bude nyní podle mluvčího Pražské plynárenské vyšetřovat policie. Plynaři na místě úniku provedli podle Vránka dva výkopy, aby mohli uzavřít jen dotčenou větev potrubí a nemuseli přerušit dodávky plynu pro větší množství lidí. Únik byl zastaven krátce po 12:00.

„Lidé v klidu opouštěli prostory a odcházeli z pracovišť v okolí místa úniku plynu. To byl i můj případ. Po desáté hodině mě a mého kolegu evakuovali ze Studia Alta, kde pracujeme“ říká architekt Petr V., který pro server Lidovky.cz popsal situaci na místě.

Kvůli úniku byly uzavřeny kromě ulice U Výstaviště také křižovatky a části ulic v okolí. Uzavírka přerušila provoz tramvajových linek 6, 12 a 17 v úseku Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice v obou směrech. Tramvaje musely být odkloněny. Po zastavení úniku hasiči ještě měřením ověřovali, že v okolí místa havárie nejsou nebezpečné koncentrace plynu. Provoz v ulici U Výstaviště tak byl obnoven až kolem 12:45.

Poškozená část plynového potrubí bude podle Pražské plynárenské ještě během pondělka opravena a uzavřena bude kvůli opravám pouze jedna přípojka.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz