Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk

jen za 89 Kč/měsíc

United prý pomáhá nastavení

Když potřebují fotbalisté Manchesteru United v anglické lize víc času, aby zvrátili výsledek na svou stranu, dostanou ho. Vyplývá to ze studie listu The Guardian.

LONDÝN Stejně jako má český fotbal tzv. „žižkovskou penaltu“, v Anglii si fanoušci zvykli, že čas na stadionu Old Trafford hraje pro Manchester United.

Britský deník The Guardian dokonce spočítal, že pokud United na domácím hřišti hráli nerozhodně nebo prohrávali, nastavili sudí v průměru o minutu více, než když vedli.

Naposledy si na příliš dlouhé nastavení stěžoval po nedělním derby kouč Manchesteru City Mark Hughes. Sudí totiž signalizoval, že přidá čtyři minuty, jenže místo toho se hrálo téměř sedm minut navíc a obhájci titulu v závěru rozhodli o vítězství 4:3.

Od sezony 2006/07 odehráli svěřenci trenéra Alexe Fergusona doma celkem 48 ligových zápasů. V utkáních, v nichž vedli, se podle Guardianu nastavovalo v průměru 191 sekund. Když však Manchester ve 12 zápasech hrál po 90 minutách nerozhodně nebo prohrával, hrálo se v průměru o 66 sekund déle.

V minulé sezoně tak například United za příznivého stavu hráli průměrné nastavení 187 sekund, v opačném případě sudí přidal 258 sekund.

Deník připomíná údaje o ostatních klubech. Obhájce anglického titulu má celkový průměr nastavení za měřené období nižší než na hřištích dalších týmů tzv. „velké čtyřky“. Ještě víc času po vypršení 90. minuty má Liverpool, Arsenal i Chelsea.

***

Rozdíly 4:17 Průměrná délka nastavení na Old Trafford v zápasech, ve kterých Manchester United prohrává nebo hraje nerozhodně 3:11 Průměrná délka nastavení na Old Trafford v zápasech, ve kterých Manchester United vyhrává