Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ÚOHS tvrdil, že prošetří nákup armádních letadel. Teď o ničem neví

Česko

  13:47
PRAHA - Armádní zakázku na nákup čtyř letadel CASA, za níž se v Bruselu postavil jak ministr obrany Martin Barták, tak premiér Jan Fischer, měl kromě Evropské komise šetřit i český antimonopolní úřad. Alespoň to na začátku dubna tvrdil. Teď však o ničem neví.

Casa C-295M

Na začátku letošního dubna sdělil mluvčí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), že obdržel podnět na prošetřní servisní smlouvy letounů CASA. Tu bez výběrového řízení získala společnost Omnipol.

Jenže dnes je vše jinak. Při otázce Lidových novin, jak daleko už pracovníci ÚOHS v této věci postoupili a zda zahájili šetření, má ÚOHS nečekanou odpověď. "Ve věci letadel CASA jsme konkrétní podnět neobdrželi, a proto se jím úřad ani nezabýval," říká mluvčí Kristián Chalupa dnes.

Tuto nejasnost vysvětluje ÚOHS po svém. "Byl to zřejmě šum," reaguje Chalupův zástupce Martin Švanda na otázku LN, proč v dubnu tvrdili něco jiného než teď.

Více čtěte:

Nákup letadel CASA teď "leží v žaludku" Evropské komisi. Premiér Jan Fischer proto jejímu předsedovi Josému Barrosovi napsal dopis, ve kterém zakázku hájí a nesouhlasí s chováním evropských úřadů.

"Premiér se důrazně ohradil proti tomu, že komise zveřejnila své stanovisko k nákupu letadel pro českou armádu dříve, než se s ním mohly seznámit autority České republiky," přiblížil Fischerův mluvčí Roman Prorok.

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...