Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ÚOOZ prohledává kancelář pražské zástupkyně Máchové. Dozoruje kauzu Opencard

Česko

  10:59
PRAHA - Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu prohledávají kancelář pražské městské státní zástupkyně Dagmar Máchové. Uvedl to Radiožurnál, informaci potvrdila mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Dagmar Máchová foto: Reprofoto

Zásah je součástí větší akce, při které už Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve středu zadržel několik současných i bývalých policistů. Podle České televize zadrželi detektivové i jednoho z pracovníků celní zprávy.

„Mohu potvrdit pouze to, že včera od večerních hodin byla zapečetěna kancelář paní doktorky Máchové a od dnešních devíti hodin je zde prováděna prohlídka,“ řekla Zenklová.

Detektivové ÚOOZ spustili akci mířící do vnitřních struktur policie ve středu. Zadrželi několik lidí včetně vysoce postaveného detektiva Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), který má podle zdrojů České televize vazby na tzv. pražské kmotry. Podle informací webu aktuálně.cz jde o vedoucího druhého oddělení odboru korupce Radka Holuba.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej bez dalších podrobností potvrdil, že jeden z policistů jejího útvaru byl omezen na osobní svobodě.

Web týdeníku Respekt napsal, že mezi zadrženými jsou i státní zástupci a že případ souvisí s odposlouchávacím zařízením nalezeným u týmu, který prověřuje kauzu Čapí hnízdo.

„V tuto chvíli mohu říct krátce pouze to, že policisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu provádějí úkony trestního řízení, které dozoruje vrchní státní zastupitelství. V této fázi nebudeme ani nemůžeme poskytovat další informace,“ řekla ve středu šéfka pražského vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová. Dnes ČTK potvrdila, že kolem poledne vydá zastupitelství k případu tiskovou zprávu.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat