Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ÚOOZ prohledává kancelář pražské zástupkyně Máchové. Dozoruje kauzu Opencard

Dagmar Máchová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dagmar Máchová | foto: Reprofoto

PRAHA Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu prohledávají kancelář pražské městské státní zástupkyně Dagmar Máchové. Uvedl to Radiožurnál, informaci potvrdila mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Zásah je součástí větší akce, při které už Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve středu zadržel několik současných i bývalých policistů. Podle České televize zadrželi detektivové i jednoho z pracovníků celní zprávy.

„Mohu potvrdit pouze to, že včera od večerních hodin byla zapečetěna kancelář paní doktorky Máchové a od dnešních devíti hodin je zde prováděna prohlídka,“ řekla Zenklová.

Detektivové ÚOOZ spustili akci mířící do vnitřních struktur policie ve středu. Zadrželi několik lidí včetně vysoce postaveného detektiva Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), který má podle zdrojů České televize vazby na tzv. pražské kmotry. Podle informací webu aktuálně.cz jde o vedoucího druhého oddělení odboru korupce Radka Holuba.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej bez dalších podrobností potvrdil, že jeden z policistů jejího útvaru byl omezen na osobní svobodě.

Web týdeníku Respekt napsal, že mezi zadrženými jsou i státní zástupci a že případ souvisí s odposlouchávacím zařízením nalezeným u týmu, který prověřuje kauzu Čapí hnízdo.

„V tuto chvíli mohu říct krátce pouze to, že policisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu provádějí úkony trestního řízení, které dozoruje vrchní státní zastupitelství. V této fázi nebudeme ani nemůžeme poskytovat další informace,“ řekla ve středu šéfka pražského vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová. Dnes ČTK potvrdila, že kolem poledne vydá zastupitelství k případu tiskovou zprávu.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...