Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman oznámí jméno nového premiéra. Rusnok přijel na Hrad

Jiří Rusnok právě vystupuje z limizíny na Pražském hradě. Za několik málo okamžiků přitom Miloš Zeman oznámí jméno nového premiéra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Rusnok právě vystupuje z limizíny na Pražském hradě. Za několik málo okamžiků přitom Miloš Zeman oznámí jméno nového premiéra | foto: MAFRA - Jan Zatorsky

PRAHA Na Pražském hradě se vše připravuje k oznámení jména nového předsedy vlády. Server Lidovky.cz zjistil, že na Hrad před druhou hodinou dorazil Jiří Rusnok, jenž je považován za Zemanova favorita na funkci premiéra.

Koho Zeman pověří sestavením vlády?

Ve chvíli, kdy Miroslava Němcová ve sněmovně ohlásila, že má podpisy 101 poslanců a tedy potřebnou podporu pro vlastní kabinet, zastavil na Hradě vůz, z něhož vystoupil Jiří Rusnok. Svědkem scény byl fotoreportér LN. Právě Rusnok bývá nejčastěji zmiňován jako budoucí předseda takzvané vlády odborníků.

Není to však jediná zajímavá událost v sídle prezidenta Miloše Zemana. Krátce před polednem z Hradu odcházel europoslanec Vladimír Remek, Zemanův adept na velvyslance v Moskvě.

Zeman ovšem v tu chvíli byl na konferenci na Nejvyšším kontrolním úřadě. Koho tedy Remek navštívil? Podle informací serveru Lidovky.cz mohl navštívit ředitele zahraničního odboru Zemanovy kanceláře Hynka Kmoníčka, o kterém se hovoří jako o kandidátovi na post ministra zahraničí v Zemanově vládě.

Miloš Zeman a Jiří Rusnok na snímku z 19.6. 2013

Miloš Zeman a Jiří Rusnok na snímku z 19.6. 2013

"U pana Remka se jednalo o soukromou schůzku," odpověděla na otázky ohledně Remkovy návštěvy na Hradě Zemanova mluvčí Hana Burianová.

Policie na Hradě

Na Hradě se ale děje ještě jedna zajímavá věc - policie z dosud neznámých důvodů vyklízí prostor kolem Matyášovy brány. "Jedná se o bezpečnostní opatření. Více nebudeme komentovat," odvětila stroze Burianová.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...