Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úředníci 'bojovali' proti hazardu. Jeli na privátní výstavu nových automatů

Česko

  7:15aktualizováno  8:01
Boj proti hazardu má mnoho podob. Podle občanského sdružení Brnění teď úředníci ministerstva financí z odboru dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi potírali herní byznys přímo na největším setkání obchodníků s hazardem. Dokazují to alespoň fotky, které Brnění zveřejnilo.

Brnění: Karel Korynta, šéf Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi, bojuje s hazardem foto: Tisková zpráva Brnění

Pro nejvýznamnější hráče hazardního byznysu v Česku jde o pravidelné setkání, které je před veřejností důsledně uzavřené. Mezi nejnovější výherní automaty na výstavě Forbes se totiž dostanou pouze lidé s čestnými pozvánkami.

ČTĚTE TAKÉ:

"Jedná se o profesní setkání podnikatelů, kam nemá veřejnost přístup," potvrdil serveru Lidovky.cz prezident České komory loterijního průmyslu Ivo Kasal, který pozvánky každoročně podepisuje. Podle Kasala se kromě podnikatelů stejně pravidelně účastní výstavy i úředníci placení za potírání hazardu v Česku.

Brnění: Ministerstvo financí bojuje s hazardem

"Jde o oficiální výstavu, na níž jsou prezentované novinky a my logicky chceme vidět, co povolujeme. Na tom nevidím nic špatného," obhajuje exkurzi úředníků na výstavě šéf odboru Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Karel Korynta. Vedoucí kontrolorů z ministerstva zároveň odmítá, že by součástí "privátní" výstavy byl lobbing majitelů hazardních firem směrem k úřadu. "Legislativní proces je dlouhý. Naše návrhy jdou do vlády a asociace (loterijních společností, pozn. red.) vědí, že si konečné znění zákona mohou pohlídat ve sněmovně," vysvětluje Korynta.

Smyslem výstavy je jen a pouze obchod, píše Forbes

Kromě něj se na akci nechala zvěčnit i jeho pravá ruka z ministerstva Jan Řehola a úřednice Marika Karpf. Ta se do objektivu usmívala hned vedle prezidenta České komory loterijního průmyslu Kasala. "Smyslem celé výstavy je jen a pouze obchod, nikoliv show pro náhodné návštěvníky," popisuje výstavu Forbes na webových stránkách prezident Kasal.

Brnění: Marika Karpf bojuje s hazardem

Na aktivitu státních zaměstnanců, kteří mají regulovat trh s výherními automaty, upozornilo občanské sdružení Brnění, jež dlouhodobě vystupuje proti hazardu. V tiskové zprávě na oko podepsané mluvčím Kalouskova rezortu Ondřejem Jakobem se u fotek mimo jiné píše: "Karel Korynta, šéf Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi, bojuje proti hazardu."

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Mohlo by vás zajímat