6. května 2016 16:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Úředník, který schválil průjezd motorkářů nevěděl, že se jedná o Noční vlky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 118Diskuse
Ještě před příjezdem motorkářů se před vchodem na hřbitov hádalo a pošťuchovalo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ještě před příjezdem motorkářů se před vchodem na hřbitov hádalo a pošťuchovalo... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Průjezd Nočních vlků Prahou, který se má uskutečnit v sobotu, se nelíbí vedení hlavního města. Úředník z pražského magistrátu, jenž jízdu povolil, prý nevěděl, že se akce zúčastní i Noční vlci. Proti průjezdu se ohradila primátorka Adriana Krnáčová i náměstek pro dopravu Petr Dolínek.

Skupina 80 motorkářů, která je blízká ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, plánuje dvouhodinovou jízdu, během které dvakrát projedou i přes Václavské náměstí.

Trasa průjezdu Nočních vlků

Podle tiskového oddělení pražského magistrátu bude projížďka Prahou pořádaná Red Eyed Ceüe trvat dvě hodiny, uskuteční se mezi 13:00 a 18:00. Trasa povede z Brněnské po magistrále na Václavské náměstí, odkud motorkáři odjedou na náměstí Míru. Poté zamíří na Olšanské hřbitovy. Zastavit se také chtějí u Vítkova. Na akci je podle magistrátu zajištěna asistence policie.

„Měli jsme podklady, kde o Nočních vlcích nebyla ani čárka. V podkladech bylo, že je to normální jízda skupiny motorek, kterých podepisujeme dvacet za rok,“ odůvodnil svůj krok pro Aktuálně.cz Ladislav Malý, jeden z úředníků, kteří žádost vyřizovali.

„Normální skupina motorkářů, česká skupina, požádala o povolení jízdy. Ta žádost měla všechny náležitosti, tak jsme ji povolili,“ uvedl Malý. Mluvčí magistrátu Vít Hofman doplnil, že akce má řádného pořadatele a souhlas s průjezdem dala i policie. „Pořadatel splnil všechny podmínky,“ řekl.

Primátorka Adriana Krnáčová i náměstek pro dopravu sdělili, že s akcí nesouhlasí. „Ale nemohu tomu zabránit,“ dodal Dolínek.

„Za sebe mohu říci, že kdyby to rozhodnutí bylo na mně, tak bych nic podobného nepovolila a věřím, že stejně by se zachovala celá rada. Té akce se rozhodně účastnit nebudu a neočekávejte ode mě ani společné foto,“ sdělila Krnáčová

Dolínek prohlásil, že Noční vlci nepořádají jízdu, aby uctili památky druhé světové války, jak uvádějí, ale aby demonstrovali svou sílu a politické postoje.

ČTK, Lidovky.cz
  • 118Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!