Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Urolog z Berouna si účtoval za operaci 20 tisíc, zatkla ho policie

Česko

  8:00
BEROUN - Za operaci chci dvacet tisíc. Tímto požadavkem zaskočil berounský urolog pana Pavla, kterému byl diagnostikován zhoubný nádor močového měchýře. Peníze doktor dostal, ale chuť mu nezašla. Za další operaci si řekl hned čtyřicet tisíc, klidně i na splátky.
Lékař - ilustrační foto.

Lékař - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Manželka pana Pavla dopomohla k zatčení tohoto lékaře. Policie ho pak následně obvinila.

Berounský urolog Libor Šafařík diagnostikoval Pavlovi Radechovskému zhoubný nádor močového peníze v červnu loňského roku. A hned navrhl operaci v hořovické nemocnici, odřezával při ní kusy nádoru. "Teď by to chtělo nějaký peníze," vyprávěl v pořadu Reportéři ČT Pavel Radechovský, co mu doktor řekl hned po operaci. 

Nehledě na výsledek operace...
Hana, manželka pana Pavla, peníze sehnala a předala je doktorovi v pizzerii. Tam jí doktor oznámil, že plánuje další operaci, při které bude buď znovu vypalovat kusy nádoru, nebo udělá umělý vývod.

K operaci mělo dojít v písecké nemocnici, která má lepší zázemí. Tamní urolog ale operaci pro rizikovost zakázal. Berounský urolog proto rozhodl, že se bude tato velmi náročná operace provádět v hořovické nemocnici, i když nemá vlastní urologické oddělení.

Dopis paní Hany ministru Hegerovi:

Naléhavě Vás prosím o pomoc při zajištění kvalitní péče o manžela na specializovaném pracovišti. Současně žádám o prošetření postupu ošetřujícího urologa a dalších, v péče o něj zainteresovaných lékařů, jak po stránce odborné, tak etické. Děkuji za rychlé jednání

A právě proto si doktor řekl o další peníze, tentokrát šlo o 40 tisíc. Manželům Radechovským to vysvětlit tak, že potřebuje 20 tisíc na půjčení přístroje, 10 tisíc na speciální kleště a 10 tisíc chtěl lékař pro sebe, protože prý musí zavřít ordinaci.

"Peníze mi dáte bez ohledu na to, jak operace dopadne," zdůraznil také doktor. Manželé, kteří pracují jako skladníci a splácejí hypotéku, věděli, že tolik peněz neseženou. Pan doktor byl tak chápavý, že jim navrhl splátkový kalendář. Polovinu měli splatit do konce roku 2010 a zbytek do konce letošního března.

Doktor Šafařík tedy v polovině října panu Petrovi udělal umělý vývod v hořovické nemocnici. Podle propouštěcí zprávy odcházel pan Radechovský v pořádku z nemocnice domů. Skutečnost byla ale jiná, okolí vývodu i jizva hnisala a lékař zjistil i břišní výpotek.

Počkejte, až si o peníze řekne znovu
Hana Radechovská už byla z pana doktora zoufalá, zašla proto na policii. Tam se paní Radechovská dozvěděla, že musí počkat, až si lékař řekne o další úplatek.

Když manželé nezvládali zajištění vývodu, už se báli obrátit se na doktora Šafaříka. Sehnat jiného urologa se jim ale nedařilo. Pavel mezitím dostal vysoké teploty, a tak skončil znovu v hořovické nemocnici, na Štědrý den se vrátil domů. Před Silvestrem už byl ale zpátky v nemocnici, zjistili mu tam únik moči do břišní dutiny.

První splátku paní Hana nezaplatila do konce roku. Za společnosti skryté kamery České televize panu doktorovi vysvětlovala, že peníze bude mít až za pár dnů od dcery. Třináctého ledna k předání peněz došlo, okolí ordinace ale bylo zajištěno protikorupční policií. Urolog byl usvědčen a obviněn ze spáchání trestného činu podvodu.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů
Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů

Pokud budete mít cestu do Chlumce nad Cidlinou nebo jen pojedete okolo, zastavte se s dětmi v zábavném rodinném Fajnparku, který se rozkládá v...

Mohlo by vás zajímat