5. září 2011 9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ústavní soud čeká na Klausův poslední výstřel

Soudci ústavního soudu: zleva místopředsedkyně soudu Eliška Wagnerová, předseda Pavel Rychetský a soudce zpravodaj Jiří Nykodým.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudci ústavního soudu: zleva místopředsedkyně soudu Eliška Wagnerová, předseda Pavel Rychetský a soudce zpravodaj Jiří Nykodým. | foto: ČTK

Během jednoho dvou měsíců by měl prezident oznámit svůj výběr dalšího ústavního soudce. Poté co u "svého" soudu prohrál vše, co mohl, otvírá se mu poslední šance změnit zde poměr sil.


Letos na jaře Zdeněk Škromach, sociálnědemokratický veterán a dnes místopředseda Senátu, zaskočil svou kolegyni Jiřinu Rippelovou zvláštní otázkou: Co by říkala na to, kdyby se stal ústavním soudcem dlouholetý poslanec ČSSD Zdeněk Koudelka? Šéfka senátní komise pro ústavu zůstala v rozpacích. "Nezdá se mi dobré, aby na ústavní soud přecházeli politici,“ říká.

ČTĚTE TAKÉ:


Přibližně v téže době penzionovaný místopředseda Nejvyššího soudu a milovník šeptandy Pavel Kučera nadhodil před přáteli důvěrnou zvěst: prezident už má prý vyhlédnuté tři kandidáty – Zdeňka Koudelku, místopředsedu Vrchního soudu Jaroslava Bureše a šéfa pražského městského soudu Jana Sváčka.

Více ze zákulisí volby dalšího ústavního soudce čtěte v pondělní příloze Právo & Justice deníku Lidové noviny

Advantage Consulting, s.r.o.
Specjalista ds Wsparcia Technicznego z językiem polskim

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 31 000 - 36 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz