Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ústavy pojmou 200 vězňů deviantů

Česko

BRNO Nedávno premiér Mirek Topolánek otevřel první ústav pro nebezpečné pachatele s psychickými poruchami ve věznici v Brně-Bohunicích. Jeho prostory však zatím zejí prázdnotou.

Zákon o detenčních ústavech totiž začne platit až od začátku roku 2009. Do té doby vedle Brna vybuduje vězeňská služba přechodné zařízení ve věznici v Opavě. Celkově by měly tyto ústavy pojmout 200 vězňů.

„Prostory detenčního ústavu nyní nevyužíváme. Pouze sportoviště, která budou sloužit k nám umístěným lidem, zatím slouží i obyčejným vězňům,“ řekla včera LN mluvčí vazební věznice v Brně Soňa Haluzová. Brněnský detenční ústav také zatím nemá zaměstnance. Ty bude za pomoci odborníků vybírat v průběhu roku speciální komise na Generálním ředitelství vězeňské služby. „Během následujících měsíců bude k dispozici za Opavu objekt ve Vidnavě na Jesenicku,“ podotkl ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

V detenčních ústavech skončí osoby s vysokou mírou nebezpečnosti, u nichž je předpoklad, že se budou i v budoucnu takového jednání dopouštět.

Léčebny, v nichž jsou dnes tito lidé umístěni, nedisponují dostatečným technickým a hlavně personálním vybavením pro skutečnou ostrahu.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat