Ústí nachytalo Tygry v nedbalkách

Statistiky a ohlasy na zápasy 40. kola hokejové O2 extraligy

O největší šok kola se postarali Ústečtí Lvi. Nováček a poslední tým extraligy si vyšlápl na třetí Liberec a po čtyřech zápasech slavil vítězství.

Ústí – Liberec 4:1

ÚSTÍ NAD LABEM I přes výhru zůstává Ústí nad Labem posledním celkem tabulky, Liberec se i nadále hřeje na třetí příčce.

„Máme velkou marodku,“ vysvětloval selhání liberecký trenér Dušan Gregor. „Ale to náš výkon neospravedlňuje. Šanci dostávají mladí, kteří v předchozích zápasech nezklamali.“

To Ústečtí triumf mohutně slavili. „Vyhráli jsme zaslouženě. I přes čtyři vstřelené branky jsme spoustu dalších šancí nevyužili,“ povídal ústecký kouč Jan Votruba.

Hlavní hvězdou domácích byl protřelý kanonýr Pavel Janků. Nejprve se podílel na první brance utkání, když ujel podél mantinelu a naservíroval přesný pas Pazourkovi, poté na konci druhé třetiny zlomil nerozhodný stav, když mu trestuhodně nechala spoustu prostoru liberecká obrana.

„S marodkou, jaká nás nyní provází, jsem se ještě nesetkal,“ rozhodil bezmocně rukama liberecký Gregor. Favorizovaní Bílí Tygři se pokusili zápas zachránit. Na začátku třetí části ale nevyužili přesilovku a pak doplatili na řadu faulů.

Na konci 48. minuty potrestali domácí vyloučení Zíba, když Martinec našel před brankou volného Špirka, jenž vstřelil třetí branku Lvů. Minutu před koncem pečetil překvapivou výhru nováčka Mrázek střelou do prázdné branky po přihrávce Čalouna. „Výhra by nás měla povzbudit do dalších zápasů,“ doufal Votruba, který litoval jen zranění beka Pojkara. kzr, čtk Branky a nahrávky: 5. Pazourek (Janků), 39. Janků (Klobouček), 48. Špirko (T. Martinec), 59. F. Mrázek (Čaloun) – 24. Víšek (Dušek). Rozhodčí: Kubeš – Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:5, navíc Jiruš (Liberec) 10 min.

Využití: 1:0. Diváci: 3971. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0.

K. Vary – Pardubice 4:5 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 3. Grof (Dej), 29. Mudroch (Melenovský), 33. Melenovský (Kristek), 40. Milan Procházka (Melenovský) - 7. Starý (Kolář I), 22. Cetkovský (Pucher), 28. Somík (Cetkovský), 50. Pucher (Kolář I), rozhodující sam. náj. Pucher. Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 3230. Třetiny: 1:1, 3:2, 0:1 -0:0.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): „Zápas se nám podařilo otočit. Remíza po 60 minutách byla asi spravedlivá, nájezdy nám tentokrát nevyšly.“ Ladislav Lubina (Pardubice): „Začali jsme tak, jak jsme nechtěli, a brzy jsme inkasovali. Ale pak jsme produkovali hru podle našich představ. Jsem rád, že ve třetí třetině mužstvo nesložilo zbraně.“

Kladno – Třinec 3:0

Branky a nahrávka: 3. Čurilla, 19. Horna, 60. Gardoň (Gulaš). Rozhodčí: Jeřábek -Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 5:5, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 2912. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.

Petr Kasík (Kladno): „Přišli jsme poněkud lacino k prvnímu gólu, ale potom na naše hráče padl menší útlum. Naštěstí jsme dokázali po další chybě hostů vsítit druhý gól, a vítězství jsme si pohlídali.“ Jiří Juřík (Třinec): „Byli jsme svědky vyrovnaného zápasu. Bohužel naši střelci ztroskotali na vynikajícím Orctovi.“

Plzeň – Vítkovice 4:3

Branky a nahrávky: 15. Šindel (Dvořák), 18. Matějovský (Fabuš), 39. Cartelli (Čakajík), 41. Vampola (Důras) - 19. Ujčík (Zdráhal), 28. Tomášek (Burger), 38. Svačina (Gulaši). Rozhodčí: Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 5094.

Třetiny: 2:1, 1:2, 1:0.

František Černý (Plzeň): „Utkání se zpočátku vyvíjelo podle našich představ. Taktickou hrou jsme nepustili Vítkovice do větší šance.“ Petr Bolek (Vítkovice): „Prohráli jsme šťastnou brankou Plzně ze začátku třetí třetiny. Myslím, že prohrálo lepší mužstvo.“

Znojmo – Litvínov 2:3 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 39. Demel (Bičánek), 51. Beroun (Kotaška) - 6. Benda (Lukeš), 45. Jenáček (Kubinčák), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:7, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2793. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0.

Václav Sýkora (Znojmo): „Po chybách při zakládání akcí jsme inkasovali oba góly.“ Jaroslav Hübl (Litvínov): „Oba týmy předvedly líbivý hokej s výbornými výkony brankářů.“

Další program, zítra – 41. kolo: Liberec -Vítkovice, Slavia - Ústí, Třinec - Karlovy Vary, Zlín - Kladno, Pardubice - Znojmo (vše 17), Plzeň - Č. Budějovice (17.30).

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 40 6 6 6 22 80:145 36

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Událost kola *Zápas o ničem. Duel Kladna a Třince (3:0) bude velice pravděpodobně kontumován ve prospěch Kladna. Za Třinec totiž neoprávněně nastoupil útočník Peter Barinka, který už v listopadu odehrál předehrávku 40. kola v duelu Sparta – Zlín.

Hvězdy kola 1. Zdeněk Orct (Kladno) – Třineckým střelcům nedal žádnou šanci a vychytal nulu. 2. Martin Jenáček (Litvínov) – Gólem a proměněným nájezdem znechutil Znojmo. 3. Peter Pucher (Pardubice) – Slovenský centr byl hlavní postavou duelu ve Varech.