7. února 2017 7:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Úterní ráno komplikuje mlha, mokro i námraza

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Smog z aut - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smog z aut - ilustrační foto. | foto: MAFRA: Alexandr Satinský

PRAHA  Doprava na Zlínsku je v úterý ráno místy komplikována mlhou a vozovky mohou v některých úsecích namrzat. Silnice v Libereckém kraji jsou ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Zbytky sněhu zůstávají na menších silnicích v Pardubickém kraji, ale jen ve výše položených oblastech.

Ve Zlínském kraji je skoro zataženo až zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se v úterý ráno pohybovala od minus pěti do nula stupňů Celsia. Silnice v regionu jsou většinou holé a vlhké nebo mokré, od středních poloh Vsetínska se na nich drží ujetý sníh. Odpoledním maximem bude podle meteorologů právě bod mrazu. Na severu kraje by mohlo ojediněle slabě sněžit. Ve středu a ve čtvrtek předpověď očekává denní maxima do minus jednoho stupně, v noci teplota klesne až na minus 13 stupňů Celsia.

Liberecko a Pardubický kraj

Viditelnost místy snižuje mlha i na Liberecku. Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách jsou zmrazky a v západní části Krkonoš jsou na nich místy zbytky zledovatělého sněhu. Povrch silnic je převážně mokrý nebo vlhký a teploty jsou od minus tří do minus sedmi stupňů Celsia. Opatrní by měli být motoristé i na hlavních tazích. Například podle čidla na silnici 10 v Lučanech nad Nisou na Jablonecku je riziko náledí střední.

Zbytky sněhu zůstávají na menších silnicích v Pardubickém kraji jen ve výše položených oblastech. Většinou je umrzlý, někde i po solení rozbředlý. Řidiči by měli jet opatrně zvláště v okolí Hlinska, Svitav, Ústí nad Orlicí a Žamberka. Uježděná vrstva sněhu pokrývá vedlejší cesty v Železných horách.

V úterý ráno bylo v Pardubickém kraji většinou zataženo až oblačno, foukal slabý vítr. Teploty se pohybovaly v rozmezí od minus pěti do plus jednoho stupně.

Vysočina a Moravskoslezský kraj

Dopravu na Vysočině místy komplikuje mlha. Na vedlejších silnicích leží v některých úsecích ujetá a zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Hlavní tahy jsou většinou holé, suché a vymrzlé a sjízdné bez omezení.

Silnice v Moravskoslezském kraji mohou být místy namrzlé, řidiči by proto měli být opatrní. Všechny komunikace jsou ale sjízdné s výjimkou úseku silnice I/56 z Ostravice na Bílou na Frýdecko-Místecku, která byla pro kamiony a nákladní vozidla uzavřena v pondělí večer. ČTK to dnes řekla mluvčí silničářů Simona Součková.

Na Novojičínsku je ve vyšších polohách poprašek nového sněhu, jinde v noci spíše lokálně pršelo nebo padal déšť se sněhem. Na Karvinsku i Ostravsku se objevovaly mrznoucí srážky. „Řidiči by měli být opatrní na Frýdecko-Místecku, kde je namrzlá komunikace kolem přehrady Šance a i některé silnice nižších tříd mohou být místy pokryté tenkou vrstvou ledu. Na Bruntálsku se místy objevují namrzlé vrstvy ,“ uvedla Součková.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz