Diskuse k článku: Utíkala z NDR přes Československo, strávila rok a půl za mřížemi. Soud jí teď přiznal stakorunové odškodnění

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 13.4. 2019 5:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Jindra 11.4.2019 12:17

Ty systémy a hlavně charaktery lidí jsou stále stejné, bez ohledu na typ státního režimu. Justice, úřady a šmejdi v nich slouží nacistům, komunistům a jakékoliv moci, která si je platí. Zvěrstva se tak dějí i pod pláštíkem demokracie a právního státu.

V. Kain 11.4.2019 9:27

To taková kejda Jourová si odnesla za několikaměsíční vazbu několik milionů.No není to krásný život? A dneska komisařka za prachy nad kterými by se mnohým protáčeli panenky,ale platná jako hajný na lodi a po našem je drahá i slanou vodu.

A. Lisovský 10.4.2019 16:25

Hanba našeho státu, že takto směšně odškodňuje ty, které komunisté pronásledovali. Dejte jí mnohem víc a účet pošlete na stranický sekretariát strany, která se dodnes nedistancovala od své minulosti.

J. Novák 11.4.2019 6:14

A proč? Neměla by dostat ani korunu. Pokusila se nelegálně překročit státní hranici, což je postižitelné i v dnešní době. Proč by tedy měla za jednání, které i dnes je stíhatelné, měla dostat nějaké peníze a podle vás dokonce "mnohem víc".

M. Pechar 11.4.2019 14:41

Kdyby nežila v totalitní zemi, mohla by hranice překročit legálně, nikdo by ji doma nedržel. Srovnáváte nesrovnatelné.

J. Novák 13.4.2019 5:33

No, krom schengenského prostoru je celkem běžné, že pokud někdo nelegálně překročí státní hranici a je odchycen, tak za to bývá potrestán a většinou též vrácen do výchozí země. Co na tom pořád nechcete pochopit? I amoši v případě, že odchytí lidi ze střední a jižní Ameriky, kterak přecházejí nelegálně hranici do USA či je následně odchytí při nelegálním pobytu, tak je deportují. A co je na tom špatného? Máte ještě něco, tedy nějaký skutečný argument, Pechar?

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...