Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Útoky u kolejí Hvězda? V každé ulici nemůžeme mít strážníka, brání se policie

Dívky na koleji Hvězda se necítí bezpečně a obávají se dalších sexuálních útoků. Přes tři desítky se již podepsalo pod výzvu zaslanou na radnici Prahy 6, aby pomohla okolí ubytovny zkultivovat. Jenže policejní statistiky žádný problém nehlásí...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šrámek 25.6.2014 7:27

A co když si studentky najmou ochránce?

A ten dotyčného maniaka ukázní běžnou ,,odměnou",tedy jej profackuje,aby dal pokoj.Hned bude plno ochránců lidských práv menšin řvát o šikaně,xenofobii,možná i policie začne konat ve prospěch postiženého lumpa.Kocourkov?Nikoliv!ČESKO!

I. Jemelka 25.6.2014 3:53

toto je naprosto nesmyslny argument

"Musíme si uvědomit, že nedisponujeme takovým množstvím policistů, abychom mohli mít v Praze v každé ulici jednoho. Nesmíme opomenout osobní odpovědnost jedince,“ odvětil Hulan !!! Proc by musel byt policista v kazde ulici v Praze kdyz je treba zvysit policejni ochranu u koleji Hvezha??? To je ale logika - policejni logika.

J. Růžička 24.6.2014 21:36

V souvislosti s dnešní zprávou

o měšťákovi, který bral plat za dva a půl roku nicnedělání, vypadá taková výmluva legračně.

J. Kos 24.6.2014 21:30

Policie musí především šlapat chodníky

a být na silnicích. Tady přežívá neustále bolševický názor, že židle v kanceláři je to pravé místo policie. Zajímalo by mě i číslo kolik lidí sedí na MV. Když jsem jednou přinesl podklady o poškozování cizí věci  veliteli obvodního oddělení, střídavě blednul a rudnul a zasvětil mě do svého nazírání na práci policie. "Dřive byla spolupráce s policií lepší než je dnes a marihuana k nám přišla ze záp. Německa."  Po 5 minutách jsem vstal a odešel..... Byl jsem také  okraden o materiál, který zbožňuje určitá minorita. Sepsat protokol o vloupání byl velký problém, škoda byla hlavně menší než 5 000.- korun a po měsíci mě přišel dopis: "Vyšetřování skončilo zapomeňte !".... Tak skončilo 50 metrů 4x5mm ve sběrně... Takže děvčata v Praze na kolejích Hvězda, nedivte se, že policie neví, když pachatele nechytnete a nepřivedete na stanici ! Než jim dojde to, co by měli vědět..

J. Kulhánek 24.6.2014 21:12

Jen mi osvěžte paměť

... jaké že bývají argumenty proti legálnímu držení/nošení zbraní? Že běžný občan pistoli nepotřebuje, protože Všemocná Policie ho vždy ochrání, navíc lépe a bezpečněji, než kdyby se snad chtěl bránit svépomocí? Tak nějak to bylo?

J. Stejskal 24.6.2014 10:15

Ten pan Hulan

je jako mluvčí pro Policii ČR k nezaplacení.

J. Gogo 24.6.2014 9:31

Je to asi tak:

Vyšší hustotu jednoho policisty na obyvatele vykazuje pouze Malta, Portugalsko, Španělsko a Kypr. Na jednoho policajta připadá v ČR 240 obyvatel a přesto je jich prý stále málo. U nás máme okrsek státní policie, ale nikdy jsem neviděl policajta jít pěšky nebo na jet kole. Mimochodem kola jim byla zakoupena, ale nikdy na nich ani jeden policajt neseděl. Když jim koupili přenosný radar, tak měřili rychlost každý den po dobu několika měsíců.

 Pak se našlo dost řidičů, kteří je poslali s měřením do háje, protože u toho neměli fotodokumentaci. Od jisté doby už neměřili ani jednou. Co ale opravdu dělají, ví jen oni sami. Třeba někomu pomáhají a dokonce i chrání. A zřejmě to bude tajné.

S. Donát 24.6.2014 8:59

Běžně rozšířený omyl,

totiž že policie, ať už státní, nebo městská, je tu snad proto, aby pomáhala občanům. Primárně je to útvar, který plní úkoly a přání vrchnosti. Pomoc občanovi jen v nezbytně nutných případech a v případech, kdy se to dá pěkně prodat médiím, jak někdo pomáhají a chrání...

P. Papež 24.6.2014 8:35

Právě

Právě pro tyto případy byla ustanovena Městská policie. Bohužel její vedení ji používá jen pro inkasování za dopravní přestupky, kdy každý strážník musí denně vybrat určitou stanovenou částku. Bezpečnost a pořádek není pro ně výnosnou aktivitou, proto není pro ně důležitá. Přesto je platíme, aby nás jen kasírovali a o pořádek a bezpečnost se nestarali.

J. Stejskal 24.6.2014 10:17

Re: Právě

Není to úplně pravda, že by MP v těcho případech měla suplovat Policii ČR.

P. Papež 24.6.2014 19:44

Re: Právě

Dříve byl městský strážník ten, který chodil po ulicích, hlídal pořádek a byl k dispozici státní policii. Nyní městský strážník nahrazuje činnost státní policie (protože z toho koukají peníze do městských pokladen).

J. Stejskal 24.6.2014 19:49

Re: Právě

Městský strážník dělá jen to, co má v gesci dané zákonem. Nic víc ani nemůže. Že se flákají, je věc jiná.

J. Kos 24.6.2014 21:35

Re: Právě

Zákon o Městské policii jednoznačně vypovídá o povinnostech  a práci MP. U nás velitel-starosta má názor, že jsou pouze na nasazování botiček a inkasování pokut.

J. Stejskal 25.6.2014 0:21

Re: Právě

U nás velitel-starosta říká, že MP nesmí úkolovat.

J. Kos 25.6.2014 16:58

Re: Právě

Ze zákona je starosta velitel MP !

R. Tichý 24.6.2014 8:02

Policie by mohla mít v každé ulici strážníka

Jenže to by museli zvednout zadek ze židle. Dlouhodobě máme nejvíce policistů, resp. zaměstnanců policie, počítáno na množství občanů. Vidět jsou akorát ráno, vždy ve dvojicích, když hlídají 1 vybraný přechod u školy.

J. Kozohorský 24.6.2014 7:26

v "každé ulici" ?

tady se jedná o více ulic nebo snad všechny co tam jsou ? opravdu se už ničemu v tomto kocourkově nedivím ...

J. Šrámek 24.6.2014 7:25

Tak to je slovo odborníka!

Kdyby řekl,že od toho nejsou,aby pracovali,bylo by to úpřimnější.Existují místa(ulice v každém městě,kde dochází častěji,nebo i běžně k porušování zákonů kriminálními činy.A jsou to místa,kterým se policie proto velmi vyhýbá!Tak,jako jsou i úseky silnic s častými nehodami pro porušování některé části dop.vyhlášky.Místo sezení v kanceláři kdyby jen dohlíželi.Nemusí se přece jen měřit rychlost.Tak,jako by stačilo inkriminovanou část města(čtvrti,ulice) v době např.od 23-02 hodin,projít dvěma hlídkami(tj.4 policisté).Asi by to bylo příliš nákladné a složité na práci,že.Státní zaměstnanec není přece od toho,aby pracoval!Je opovážlivost něco takového požadovat!

A. Duda 24.6.2014 7:48

Re: Tak to je slovo odborníka!

Souhlasím - udatná městská policie má jiné starosti. Víte co je v Praze aut které zrovna zaslouží botičku!! A u Hvězdy se blbě parkuje a obcházet to tam celé pěšky??? Přece nejsou blázni - -však ony si holky poradí že.

J. Kos 24.6.2014 21:47

Re: Tak to je slovo odborníka!

Popsal jste to přesně ! Já tvrdím, že když budu chodícím ! policajtem, tak za 14 dní budu vědět,  kdo kde  v obvodu bydlí a možná i jak se jmenuje.

S. Cerman 24.6.2014 7:19

To je odpověď přesně v intencích

policistů z filmové policejní akademie. "Nevíme poč dívky radši útoky hlásí médiím než policii." Pane policejní presidente doufám, že autora tohoto výroku jste už okamžitě zdegradoval a vyhodil od policie aby Vám nedělal ostudu!!!! Chovanče můžeš být na policii hrdý!!!!


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...