Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úvod Turné ovládl Ammann

Česko

OBERSTDORF Švýcarský skokan na lyžích Simon Ammann potvrdil skvělou aktuální formu vítězstvím v úvodním závodu 57. ročníku Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Nejlepší čeští skokané Jakub Janda a Roman Koudelka se seřadili za sebou na 25. a 26. místě.

Lídr Světového poháru Ammann vyhrál první závod na Turné v kariéře o 1,2 bodu před Rakušanem Wolfgangem Loitzlem, jenž potřetí za sebou a počtvrté v sezoně obsadil druhou příčku.

Třetí skončil mírně překvapivě Rus Dmitrij Vasiljev, jenž na stupně vítězů poskočil ze šesté pozice po prvním kole. Ammann díky pátému triumfu v ročníku zvýšil své vedení v SP na 125 bodů před Rakušanem Gregorem Schlierenzauerem, který skončil čtvrtý.

Nejdelší skok dne předvedl v prvním kole vítěz Turné z roku 2007 Anders Jacobsen, jenž ale ve finále na svých 138 metrů nenavázal a po výkonu o jedenáct metrů kratším klesl na šestou příčku.

Janda s Koudelkou zůstali víceméně na pozicích, které jim patřily po prvním skoku. Oba si ovšem o něco pohoršili. „Nebyly na to podmínky, s Kubou jsme to odnesli opravdu nejvíc. Za normálních okolností bychom byli oba úplně někde jinde,“ uvedl Koudelka, který viděl největší potíž ve větru v zádech. Janda s ním souhlasil. „Metr do zad a metr proti tady dělá patnáct metrů,“ řekl Janda.

Vítěz Turné z roku 2006 Janda měl při k. o. systému v prvním kole relativně lehkou práci díky tomu, že jeho soupeř Tom Hilde svůj skok pokazil. Mnohem dramatičtější duel svedl Koudelka, jenž se utkal s čtyřnásobným vítězem SP Adamem Malyszem. Oba předvedli totožný skok 124,5 metru, za nějž dostali shodně 121,6 bodu.

Jako vítěz duelu byl vyhlášen Koudelka, Malysz nakonec postoupil také, protože předvedl čtvrtý nejlepší výkon z poražených.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...