Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Už jsou blízko k titulu

Česko

Hokejisté Slavie doma proti Karlovým Varům zkolabovali, Skuhravý vstřelil hattrick

PRAHA Obhajoba titulu se hokejistům Slavie vzdaluje. Nezvládli ani druhé domácí utkání a podobně jako ve čtvrtfinálové sérii s Vítkovicemi se ocitli v kritické situaci. Prohrávají 1:3 na zápasy, což znamená, že Karlovy Vary mohou již zítra slavit titul.

Slavia - Karlovy Vary 4:6 Znovu se ukázalo, jak snad až nicotně jsou od sebe vzdáleny úspěch a prohra, radost a zoufalství.

V čase 47:40 se báječně uvolnil mezi kruhy obránce Pražanů Petr Kadlec, ale vzápětí zdánlivě nepochopitelně minul zcela odkrytou branku Mensatora. Kdyby trefil, Slavia by srovnala krok na 5:5.

Leč, puk se otřel o vnější tyčku a zůstal ve hře. 0 56 vteřin později překonává karlovarský Kristek brankáře Furcha a podepisuje ortel - 4:6, a tedy víceméně konec nadějí pro mistry.

„Puk jsem netrefil přesně,“ povzdechl si Kadlec. „Přes kluky jsem neviděl gólmana, tak jsem to nechtěl dávat doprostřed. Bál jsem se, že by tam mohl skočit. Určitě to byl zlomový moment. Hned jsem tušil, že by mohla nastat ona klasická situace - nedáš, dostaneš. A taky že jo. Když se Kristek trefil na 6:4, věděl jsem, že to je hodně špatný. “

Mensator připustil, že při Kadlecově šanci nepochyboval o tom, že Slavia právě vyrovnává.

„Říkal jsem si, už je hotovo. Cinkla tyčka a já myslel, že se puk určitě odrazil do branky,“ říkal. „Podle reakce lidí jsem ale hned pochopil, že to pro nás dopadlo dobře. V tuhle chvíli se zápas lámal.“

Krušný večer však prožíval zejména gólman mistrů Stanislav Neruda. Úvodní branku inkasoval již ve 26. vteřině, poslední, pátou, pak v polovině střetnutí, kdy ho na střídačku poslal karlovarský Sailer.

„Padalo mi to tam, to každý viděl,“ povídal po zápase zdrcený gólman, jenž se na střídačce se svým bolem schoval pod ručník přehozený přes hlavu.

„Ani nechtějte vědět, co se mi honilo hlavou,“ pokračoval pomalu. „Pátý gól byl jasně můj, čekal jsem přihrávku a puk se mi svezl mezi nohama do branky. Vzteky jsem pak odjel na střídačku.“

V líbivém atraktivním duelu, napěchovaném vzrušující ofenzivou, dopřávali hokejisté Slavie hlavně v úvodu krajně nebezpečným hrotům Skuhravému a Kumstátovi v hojné míře nevídanou pohostinnost. V podobě ohromného prostoru ve svém obranném pásmu.

A hbití vytáhlí útočníci této galantnosti náležitě využívali a stříleli góly zpravidla po rychlých jednoduchých akcích.

„Vencovi Skuhravému gratuluju,“ radoval se Petr Kumstát, jenž přihrával na tři branky. „V úterý si novináři stěžovali, že se hrálo hodně do obrany, tak to teď bylo trochu do útoku,“ rozesmál se. A všiml si, že možná Pražanům ubývají síly. „Procházeli jsme jejich obranou vcelku snadno,“ divil se.

***

Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Kolařík), 15. Vondrka (Sloboda, Bednář), 17. Micka (Beránek), 35. Bednář (Červenka, Vondrka) - 1. Skuhravý (Košťál), 11. Skuhravý (Kumstát, Prošek), 14. Němec (Skuhravý, Kumstát), 28. Skuhravý (Kumstát, Řezníček), 30. Sailer (Milan Procházka), 49. Kristek (Dej, Sailer). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 16 730. Třetiny: 3:3, 1:2, 0:1. Slavia: Neruda (30. Furch) - Kadlec, Drtina, Kolařík, Žižka, Sloboda, Vašíček - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Beránek, Doležal - D. Hruška, Endál, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - od 21. navíc M. Čermák. Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta -Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Kristek, Sailer - Dej, Budínský, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

FINÁLE PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY Slavia - Karlovy Vary stav série 1:3 Výsledky: 1:4, 5:1. 1:2sn, 4:6 Další zápas se hraje zítra od 18.15 v Praze (vysílá ČT 2)

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...