22. srpna 2015 7:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Uzavřené stanice a stojící metro. Dopravní podnik bude nacvičovat blackout

Metro (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metro (ilustrační) | foto: MAFRA: Tomáš Krist

PRAHA Pražský dopravní podnik bude v noci na neděli cvičit výpadek elektrického proudu, takzvaný blackout. Zkouška začne v 01:15 a skončí zhruba v 08:00, místo metra budou cestující vozit náhradní autobusy.

Na výluku na úseku metra C Nádraží Holešovice-Kačerov budou upozorňovat informační tabule a hlášení a v terénu bude 25 informátorů. První soupravy metra se znovu rozjedou nejpozději v 08:30, uvedl dopravní podnik.

Během zkoušky si podnik ověří, zda v případě blackoutu má všechny postupy správně nastaveny. Vyzkouší například přechod na záložní zdroje elektrického energie, zejména rychlost, s jakou je schopen všechna zařízení přepnout.

Náhradní autobusy budou vozit cestující v obou směrech po trase Nádraží Holešovice, Vltavská, Florenc, Hlavní nádraží, Muzeum, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov. V průběhu cvičení uzavře podnik podchody u stanic metra Vltavská, I. P. Pavlova, Pražského povstání a Pankrác.

Nedělní komplexní zkoušky navazují na předchozí dílčí testy. Ty začaly před dvěma roky přípravou na cvičení Blackout a pokračovaly loni v létě dvěma dílčími zkouškami na lince B.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!