19. září 2017 10:34, aktualizováno  14:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výbuch ve vyškovských kasárnách roztrhal vojáka, dalšího zranil. Zřejmě explodovaly granáty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 18Diskuse
Výbuch ve Vyškově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výbuch ve Vyškově. | foto: Printscreen z videa, Lidovky.cz

Vyškov Obětí úterního výbuchu v objektu vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově je příslušník Vojenské policie stejně jako muž, který se při výbuchu zranil. Uvedl to Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Místo neštěstí je uzavřené a probíhá v něm vyšetřování, další exploze už prý nehrozí. Podle dostupných informací nešlo o úmyslný čin.

Na událost upozornil Vyškovský deník a informaci následně serveru Lidovky.cz potvrdilo i ministerstvo obrany. „Můžeme potvrdit, že se událost stala. Na místě je jeden mrtvý a jeden zraněný. O dalších zraněných nemáme informace,“ řekl Fajnor. „Příčiny výbuchu zatím nevíme, na místě je šetří vojenská policie. Nepředpokládáme, že by se jednalo o útok či obdobný úmyslný čin,“ doplnil.

Výbuch se ozval před devátou hodinou ranní ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie. „Oběť výbuchu, nadporučík M. H., i zraněný nadrotmistr M. R., byli příslušníky Vojenské policie. Jejich rodiny byly o neštěstí informovány,“ uvedl Fajnor.

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára řekl, že pacient převezený po výbuchu do Brna je mimo ohrožení života, ale má poraněné oko. „Pacient má velké střepinové poranění oka,“ uvedl Žára.

Ministr obrany Martin Stropnický sdělil, že se jedná o nešťastnou událost.  „Výbuch ve Vyškově je nešťastná událost, kterou je třeba důkladně vyšetřit. Předčasné závěry nejsou na místě. Je mi líto zmařeného života,“ napsal Stropnický.¨

„V místě vybuchlo několik granátů. Všechny nás evakuovali. Jeden voják je úplně rozervanej,“ zněla jedna z prvních výpovědí příslušnice dědické vojenské posádky pro vyškovský Deník Rovnost

Jeden člověk zemřel a jeden se zranil 19. září při výbuchu ve vojenské ubytovně...
Jeden člověk zemřel a jeden se zranil 19. září při výbuchu ve vojenské ubytovně...

Starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD) řekl, že explozi nikdo neslyšel. „Nezasahuje to do zástavby a nikdo nemusel být evakuován. V blízkosti je ale základní škola, a když se o tom rodiče dozvěděli, někteří si vyzvedávali děti,“ uvedl Goldemund. Podle něj byla z místa odvolána státní a městská policie. „Vše si přebrala armáda,“ doplnil Goldemund. Město zatím nepřipravuje žádná opatření, nebezpečí nehrozí, dodal starosta. 

Místo, kde ve Vyškově došlo k výbuchu.
ČTK, Lidovky.cz
  • 18Diskuse

Najdete na Lidovky.cz