Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Beskydech se zasekla lanovka. Záchranáři evakuovali 27 lidí

Česko

  15:36
TŘINEC - Celkem 27 lidí museli v sobotu hasiči a horští záchranáři evakuovat z lanovky v Beskydech na Javorovém vrchu u Třince na Frýdecko-Místecku. Lanovka se zastavila ze zatím neznámých příčin.

Záchranáři při jedné z minulých akcí na lanovce

Nikdo neutrpěl zranění, jedna žena byla ale ošetřena kvůli podchlazení a několik dětí kvůli možnému podchlazení pro jistotu odvezeno na kontrolu, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Lanovka zůstala stát okolo 10:00. Příčinou byla podle mluvčího pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci. „Nešla spustit ani v nouzovém provozu,“ řekl Kůdela. Lidé, které záchranáři sundávali jako poslední, viseli na sedačkách zhruba dvě hodiny. Mezi uvízlými lidmi byli obyvatelé Česka a Polska, pěší turisté i lyžaři. „Naštěstí je nad nulou a svítí sluníčko, i když fouká vítr,“ řekl Kůdela.

ČTĚTE TAKÉ:

Na místě zasahovali členové Horské služby Beskydy a několik jednotek hasičů. „Máme specializované lezecké týmy, které pomáhají například, když na stromě uvíznou parašutisté,“ řekl Kůdela.

Tento měsíc už kvůli zaseknuté lanovce zasahovali horští záchranáři v Jeseníkách. Ve skiareálu Karlov 6. února evakuovali z lanovky 16 dětí z lyžařského kurzu. Všichni školáci se na zem dostali v pořádku.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...