18. listopadu 2017 10:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Brně hořelo v suterénu Janáčkova divadla, požár se nerozšířil

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Týdeník Policie

BRNO Hasiči vyjeli v sobotu ráno k požáru v Janáčkově divadle v Brně. Podle prvotních informací hořela příčka v suterénu, uvádějí hasiči na svých webových stránkách. Divadlo je zakouřené. Město v létě zahájilo jeho rekonstrukci, která má přijít na víc než půl miliardy korun. V objektu v době požáru nikdo nebyl.

Pod Janáčkovým divadlem jsou podzemní garáže. Hasiči měli situaci rychle pod kontrolou. „Obnažili jsme omítku z doutnající příčky a uhasili jsme izolaci jedním vodním proudem. Bylo to v prostoru staré kotelny a dál se to nedostalo. Škoda je nulová, protože se to bude stejně opravovat,“ řekl Jirouš.

Zatím není jasné, proč hořelo. „Budeme zkoumat, zda k tomu došlo v důsledku prací, nebo to byla technická závada,“ doplnil Jirouš. Kouř se dostal do patra nad suterénem, hasiči ho ale odvětrali.

V létě začala v divadle, postaveném v 60. letech minulého století, rekonstrukce. Přijít má na půl miliardy korun. Výběrové řízení vyhrálo sdružení firem Metrostav, IMOS a OHL ŽS. Práce mají skončit v srpnu příštího roku. Dotknou se zázemí divadla i střechy, diváckých prostor a bufetu a rozšíří se sociální zázemí. Opraví se i jevištní technologie. Divadelní soubory po dobu oprav působí v jiných prostorách. Do budovy mají přístup pouze pracovníci firem, které se podílejí na rekonstrukci.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz