19. září 2019 13:26, aktualizováno  16:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Brně narazil kamion do autobusu. Zemřela jedna žena, další dvě byly hospitalizovány

Sedm lidí podle předběžných informací utrpělo lehčí poranění, u osmého člověka... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedm lidí podle předběžných informací utrpělo lehčí poranění, u osmého člověka... | foto: ČTK

Brno Ve Vídeňské ulici v Brně ve čtvrtek před polednem narazil nákladní vůz do zájezdového autobusu, jedna z cestujících zemřela navzdory resuscitaci. Podle mluvčích záchranných složek další dvě ženy záchranáři převezli s lehkým poraněním do nemocnice, na místě ošetřili i další cestující. Místo nehody bylo špatně průjezdné, tvořily se kolony, zpoždění nabíraly i linkové autobusy.

Nehoda se stala kolem 11:50. „Devětapadesátiletý řidič autobusu zastavil na tříproudé výpadovce ve směru z Brna. Za ním jedoucí kamion stačil vyhnout. Za ním jedoucí řidič dalšího nákladního vozu už nestačil adekvátně reagovat,“ uvedl na webu mluvčí policie Bohumil Malášek. Vyhýbací manévr se řidiči podle policie nepovedl a narazil pravou částí vozu do levé zadní části autobusu.

Nehoda se stala kolem 11:50. „Podle předběžného zjištění autobus zastavil, za...

Hasiči museli z autobusu vyprostit devětašedesátiletou cestující. Svým zraněním podlehla, řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

„Dále evidujeme dvě pacientky, obě ženy utrpěly lehká zranění. Poskytli jsme jim přednemocniční péči a převezli do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích. Zkontrolovali jsme zdravotní stav všech cestujících, bylo-li třeba, ošetřili jsme například drobné oděrky,“ uvedla mluvčí. Policie i hasiči evidovali osm zraněných, z toho sedm lehce. V autobusu podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky cestovalo 23 pasažérů a řidič.

Autobus patří pražské firmě Pragotour. Majitel a jednatel společnosti Jiří Vlasák řekl, že na místo nehody firma vyslala náhradní dopravu, aby dvoudenní zájezd mohl pokračovat, i osobní auto pro zraněné. „To jsme ještě netušili, že to má takové smutné pokračování,“ uvedl Vlasák k úmrtí. Škodu na voze zatím firma nezná. „Autobus je pojištěný, to není podstatné. Podstatní jsou cestující,“ dodal majitel firmy.

Vídeňská byla v místě ve směru z Brna neprůjezdná, asi hodinu a půl se jezdilo po souběžné silnici, poté policie zprůjezdnila jeden ze tří jízdních pruhů. Uzavřené byly asi dvě a půl hodiny i oba sjezdy z D1 na exitu 194. Na výjezdu z Brna se tvořily kolony. Omezení na silnici skončilo kolem 16:00.

Kvůli hustému provozu se podle webu integrovaného dopravního systému zpožďovaly i některé autobusové linky, například 104, 105, 108 nebo 505. Zdržení dosahovalo až 20 minut.

ČTK
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...