Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Brně našli čtyři zavražděné lidi. Nebezpečný Američan je na útěku

Američana Kevina Dahlgrena podezírá policie ze čtyřnásobné vraždy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Američana Kevina Dahlgrena podezírá policie ze čtyřnásobné vraždy. | foto: Policie ČR

BRNO V Brně-Ivanovicích našla policie čtyři zavražděné. Z činu podezírají kriminalisté Američana Kevina Dahlgrena. Pátrají po něm a podle policie je nebezpečný.

Jihomoravští kriminalisté šetří od včerejších nočních hodin čtyřnásobnou vraždu v Brně – Ivanovicích. Ze skutku podezírají mladého muže, který na sociálních sítích vystupuje pod jménem Kevin Dahlgren. Bydlí v Kalifornii a mluví pouze anglicky.

"Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu," uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová s odkazem na linku 158.

Policisté zároveň důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. "Jedná se o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený," dodala Vedrová.

Podle reportéra serveru Lidovky.cz v domě, kde došlo k vraždám, hořelo. Informaci potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. "Včera večer jsme vyjížděli k požáru v rodinném domě, kde nyní probíhá vyšetřování. Po příjezdu jsme zjistili, že se pravděpodobně jedná o násilný trestný čin a předali jsme věc k vyšetřování policii," řekl Mikoška. Podle něj šlo o menší požár, nebyl podpálený celý dům.

Oběťmi hudebníci a učitelka

Z dostupných informací zatím vychází, že mezi oběťmi je jedna žena a její tři příbuzní, minimálně dva z nich zřejmě synové. Policie však informaci nepotvrdila. "Podrobnosti o obětech trestného činu zatím nebudeme sdělovat," uvedla policejní mluvčí Vedrová.

Agentura ČTK uvádí, že mezi mrtvými jsou dva členové hudebního uskupení Ukulele Orchestra jako Brno. "Bohužel naši kolegové jsou mezi oběťmi. Proto rušíme všechna vystoupení na nejbližší dny," řekl zpěvák orchestru Karel Heřman. Potvrdil také to, že jednou z obětí je žena. Pracovala jako třídní učitelka a výchovná poradkyně na Masarykově základní škole v Brně. "Policie nám sdělila, že je jednou z obětí. Zakázala nám ale po dobu vyšetřování sdělovat jakékoli další informace," řekl serveru Lidovky.cz ředitel školy Jiří Šebela.

Policisté na místě činu, kde došlo ke čtyřnásobné vraždě.
Policisté na místě činu, kde došlo ke čtyřnásobné vraždě.

Policisté na místě činu, kde došlo ke čtyřnásobné vraždě.

Policisté nyní obchází jednotlivé domy v blízkosti a vyslýchají sousedy. V domě se pohybují policejní specialisté v bílých overalech, kteří zajišťují stopy.

Poslední dny byl mlčenlivý

Podle zjištění serveru Lidovky.cz přiletěl Dahlgren do Česka za příbuznými asi před 14 dny. "Jeho kamarád, kterého znám, mu tu pomáhal hledat práci," řekla jeho známá z Brna, která se s ním osobně jednou setkala. "Přišel mi jako fajn kluk. Normálně se s námi bavil," popsala své dojmy.

"Před pár dny ale přestal najednou komunikovat," uvedla pro Lidovky.cz. "Měl jít třeba s mým kamarádem do posilovny, ale vůbec neodpovídal. Ani se neozýval kvůli práci, kterou mu sháněl. Měl učit anglickou konverzaci na vysoké škole. V týdnu napsal, že práci bere, a jednu hodinu odučil. Ale včera večer poslal zprávu mému kamarádovi, že mu za všechno děkuje, ale že je na cestě pryč, snad do Vídně," dodala.

Reportéři na místě činu hovořili s mužem, kterého se měl Američan ptát, zda nemá marihuanu. "Pravděpodobný pachatel na něj působil prý běžným dojmem. Říkal, že nemá rád spěch ze západu, že v Česku je klidněji a chce si tu vydělat výukou angličtiny," shrnul výpověď muže reportér serveru Lidovky.cz.

Podle některých úvah trpí cizinec psychickou nemocí. Údajně prochází složitou krizí vlastní identity. Policie to nekomentovala.

Facebookový profil, ze kterého policie vzala Dahlgrenovu fotografii kvůli pátrání, si založil teprve nedávno. Mimo jiné na něm nabízel doučování angličtiny. V informacích o sobě uvádí, že pochází z města Palo Alto v Californii. Ukulele Orchestra jako Brna, jejíž členové jsou údajně mezi oběťmi, má Dahlgren mezi oblíbenými kapelami.

Městská část Brno - Ivanovice leží na severu města, k vraždám mělo dojít v ulici Zatloukalova.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?