23. září 2009 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Brně se budou rozdávat speciální 'papežské' kondomy

Speciální edice kondomů k návštěvě papeže Benedikta XV. na Moravě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Speciální edice kondomů k návštěvě papeže Benedikta XV. na Moravě | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Prezervativ ozdobený na obalu portrétem papeže s kondomem na hlavě. I tak může vypadat svérázná památka na návštěvu Benedikta XVI. v Brně.

Nejde ale o náboženský artefakt – aktivisté ze skupiny Condom Positive chtějí tímto způsobem protestovat proti výroku Benedikta XVI., podle kterého prezervativy nejsou dostatečnou prevencí proti AIDS.

"Při své návštěvě v Jihoafrické republice papež prohlásil, že problém šíření viru HIV nelze vyřešit rozdáváním kondomů, to situaci jen zhoršuje. My s tímto výrokem nesouhlasíme, a proto chceme vyvolat veřejnou diskusi s cílem přehodnotit negativní postoj církve," uvedla za skupinu Lucie Dubová.

Výrobce kondomů značky Primeros hnutí podpořil. A zřejmě nezůstane jen u deseti tisíc kusů určených pro Brno.

"Na každého se dostane," řekl LN ředitel firmy Roman Kocián. Kondomy, na nichž je heslo "Papa said no! And you?" se tak asi objeví i na dalších místech papežovy návštěvy.

Více o tomto kuriozním suvenýru se dočtete ve středečním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!