4. listopadu 2013 16:45, aktualizováno  19:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Střet Sobotky s pučisty v Brně. Podporu má, ale Hašek nemusí rezignovat

Michal Hašek, vlevo, a předseda krajské ČSSD Václav Božek, vpravo, na jednání jihomoravského krajského výkonného výboru ČSSD v Brně.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Hašek, vlevo, a předseda krajské ČSSD Václav Božek, vpravo, na jednání jihomoravského krajského výkonného výboru ČSSD v Brně. | foto: ČTK

BRNO Jihomoravská ČSSD se nakonec postavila za předsedu Bohuslava Sobotku, ale nevyzvala ani jednoho z pučistů k rezignaci. Stranický puč tak v Brně nemá vítěze. Straníci zároveň vyzvali některé členy, které nejmenovali, aby zhodnotili své působení kolem voleb.

Na jednání v krajské stranické centrále, které se nachází v Masarykově ulici v centru Brna, dorazil Michal Hašek i Jeroným Tejc, dva aktéři utajované povolební schůzky u prezidenta v Lánech. Poměr hlasů se ještě před setkáním v Brně odhadoval mírně ve prospěch Sobotky. V metropoli je totiž řada politiků, která má blízko k jihomoravskému hejtmanovi, třeba 1. místopředseda jihomoravské buňky Michal Bortel.

Hašek při příchodu řekl, že neví, zda zůstane poslancem či hejtman. Sám ale připomněl, že v parlamentních volbách získal vysoký počet preferenčních hlasů. Tento výrok naznačuje, že se připravuje spíše opustit funkce na jihu Moravy.

Ani Tejc na začátku jednání nedokázal říct, jak si představuje svou budoucnost. Neznámou zůstává, jestli zůstane šéfem poslaneckého klubu ČSSD. "Každopádně budu respektovat rozhodnutí poslanců," řekl serveru Lidovky.cz kdysi Sobotkův spojenec Tejc.

Na jednání dorazili také brněnský primátor Roman Onderka a senátor Zdeněk Škromach. "Nejsem ani zrádce, ani pučista. Potěšilo mě, že jsou tu lidé, kteří mě podporují," řekl Škromach k asi desetičlennému hloučku, který jemu a Haškovi před vchodem vyjadřoval podporu.

KRIZE ČSSD NA SERVERU LIDOVKY.CZ

ROZVRAT ČSSD PO VOLBÁCH:

HAŠEK VERSUS SOBOTKA:

KOMENTÁŘE OSOBNOSTÍ LN A SERVERU LIDOVKY.CZ:

JAKÉ KOALICE S ČSSD SE NABÍZÍ?

mišMiloš Šenkýř

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz