26. ledna 2012 12:37, aktualizováno  13:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V budově Krajského soudu v Brně se oběsil soudce

Budova Krajského soudu v Brně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Krajského soudu v Brně | foto: Lidovky.cz

BRNO  V budově Krajského soudu v Brně se ve čtvrtek dopoledne oběsil jeden z tamějších soudců. Učinil tak přímo ve své kanceláři, a to zřejmě kvůli osobním problémům.

Zprávu přinesl server Novinky.cz. Nález mrtvoly potvrdila mluvčí policie Petra Vedrová.

Podle informací serveru Lidovky.cz se jedná o soudce Jiřího Stýbla, mezi jehož případy patřila například kauza vraha Zdeňka Tesaře. Ten byl odsouzen za vraždu těhotné prostitutky, a když mu byla později zamítnuta žádost o propuštění na podmínku, přiznal se ještě k další vraždě devatenáctileté dívky.

Soudil také jeden z největších úvěrových podvodů posledních let, tzv. kauzu Edbusy, kdy lidé vkládali peníze do firmy, která jim slibovala zázračné zhodnocení úspor, ale místo toho je o vklady připravila. Soudce Stýblo tehdy četl jména 12 tisíc poškozených tři dni.

Policie bližší informace k tragické události zatím nezveřejnila. "V budově krajského soudu šetříme úmrtí muže a podle prvotních informací se na jeho smrti nepodílela druhá osoba. Ale je to čerstvá věc, další okolnosti případu policie teprve šetří," uvedla Vedrová pro server Lidovky.cz.

Dopis na rozloučenou po sobě muž na místě nezanechal.

Lidovky.cz, spaŠárka Pálková, mišMiloš Šenkýř