23. srpna 2017 13:45, aktualizováno  14:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V centru Prahy kolabovala doprava. Problémy trvaly i odpoledne

Tramvaj v Praze (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj v Praze (ilustrační foto). | foto: Lidovky.cz

PRAHA U pražského Národního divadla se zastavila tramvajová doprava. Provoz stál v obou směrech. Linky 22, 2 a 9 byly odkloněny mimo své pravidelné trasy a podle webových stránek Pražské integrované dopravy docházelo k výrazným zpožděním. Provoz byl obnoven, ale potíže přetrvávaly i během odpoledne.

„Jak už bylo řečeno, důvodem je uzavřená ulice Karolíny Světlé a stavební práce v ulici Národní, kde se v obou směrech jezdí po tramvajových kolejích. Vzhledem k silnému provozu se pak nezřídka stává, že se zastaví celé „kolo“ Národní - Perlová - Skořepka - Na Perštýně - Národní a přilehlé ulice a stojí se opravdu všude,“ vysvětlil dopravní podnik na svých facebookových stránkách.

Důvodem kolapsu byl údajně velmi silný provoz v centru v kombinaci se stavebními pracemi.

Linka 2 dočasně jela po trase Palackého náměstí - Jiráskovo náměstí - Národní divadlo. Linka 9 pak po trase Anděl - Zborovská - Palackého náměstí - Jiráskovo náměstí - Myslíkova - Lazarská. Linka 22 pak byla odkloněna na trasu Karlovo náměstí - Václavské náměstí - Dlouhá třída - Královský letohrádek.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz