Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sokolská bude kvůli prasklému vodovodu z roku 1884 částečně otevřena až v úterý

Podle webu Pražských vodovodů a kanalizací by měl být vodovod opraven do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle webu Pražských vodovodů a kanalizací by měl být vodovod opraven do... | foto: ČTK

PRAHA Kvůli noční havárii vodovodního potrubí byla v pondělí zcela uzavřena Sokolská ulice v centru Prahy u křižovatky s Ječnou. Objížďka byla zprovozněna před 15:30, ale na magistrále se i poté dále tvořily kolony aut. Magistrát požádal řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli. V úterý okolo poledne budou v Sokolské otevřeny levé jízdní pruhy ve směru z centra, zbytek silnice by mohl být zprovozněn ve středu.

Dodávka vody byla obnovena v pondělí večer. ČTK to řekli mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a policie.

V úterý okolo poledne budou v Sokolské otevřeny levé jízdní pruhy ve směru z centra, zbytek silnice by mohl být zprovozněn ve středu. Dodávka vody bude obnovena v pondělí. ČTK to řekli mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a policie.

„Žádáme řidiče, aby se centru Prahy vyhnuli, uzavření této části Severojižní magistrály představuje vážnou dopravní komplikaci. Pro automobilovou dopravu budou ve spolupráci s policií vytyčeny objízdné trasy,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Objížďka vede Ječnou do Legerovy ulice, která proto byla v pondělí před 15:30 - zhruba po 12 hodinách od havárie potrubí - dočasně rozdělena na dva jízdní směry, každý o dvou pruzích. Zpět na Sokolskou se řidiči vrátí Rumunskou ulicí, informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Před 17:00 ale řidiči po magistrále stále popojížděli v kolonách, hustý provoz byl zejména v ulicích Wilsonova, Mezibranská. 5. května a na Nuselském mostě.

Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Pražský dopravní podnik pouze musel na náměstí I. P. Pavlova přesunout zastávku autobusové linky 148, uvedl mluvčí podniku Jiří Štábl.

„Průzkum ukázal, že pod levými jízdními pruhy je podloží v pořádku a žádné kaverny tam nejsou, zprovozněny tak mohou být v úterý v poledne,“ řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Pokud se nestane nic mimořádného, zbylé jízdní pruhy mohou být podle Mrázka zprovozněny ve středu. Do obřího kráteru PVK nainstalovala nové potrubí a dodávka vody byla obnovena dnes před 18:00.

„Pro automobilovou dopravu budou ve spolupráci s policií vytyčeny objízdné...
Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Pražský...

Kvůli poruše potrubí bylo bez vody zhruba 150 odběratelů v části Sokolské ulice a ulici Na bojišti, uvedl Mrázek.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!