10. ledna 2017 12:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Český rozhlas přinese rozhovor se Zemanem. Podruhé od skandálu s neslušnými slovy

Prezident Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman | foto: ČTK

PRAHA Český rozhlas Plus ve středu 11. ledna odvysílá rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Ve čtyřicetiminutovém vysílání bude řeč o rozpočtu, volbách v roce 2017 či dezinformačních zprávách. Vysílání začne krátce po 11 hodině a bude jej možné sledovat i na internetu ve formě videozáznamu.

„Pana prezidenta se budu ptát na to, kdo má zásluhu na rekordně přebytkovém rozpočtu, co čeká Česko ve volebním roce 2017, jak se můžeme bránit dezinformačním zprávám nebo zda u nás skutečně hrozí cenzura internetu,“ cituje Český rozhlas v tiskové zprávě moderátora pořadu Michaela Rozsypala.

Prezident Zeman přijal pozvání již podruhé. Poprvé v pořadu vystoupil již 4. ledna 2016.

Bylo to dva roky od skandálu v pravidelném pořadu Hovory z Lán vysílaném na stanici Radiožurnál. Tehdy ve vysílání prezident Zeman nešetřil vulgarismy. Pokusil se o překlad názvu ruské skupiny Pussy Riot, počínání vlády, která prosadila jinou podobu služebního zákona, označil jako „zkur***í“ paragrafů a nakonec vysvětlil, že používáním slova h***o se snaží vlísat „pražské kavárně“.

Šéfredaktor stanice Ondřej Nováček informoval, že do pořadu s názvem Interview Plus zvou osobnosti z politiky a byznysu.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz